Kim Dzsong Un idegen, ellenséges országnak nevezte Dél-Koreát
Az észak-koreai állami média a diktátorról olyan képet közölt, amelyen egy Szöult ábrázoló térképet tanulmányozott katonatisztek társaságában.
Az észak-koreai állami média a diktátorról olyan képet közölt, amelyen egy Szöult ábrázoló térképet tanulmányozott katonatisztek társaságában.
Számos nyugati céghez szivárogtak be észak-koreai dolgozók, a hatóságok arra figyelmeztetik a vállalatokat, hogy járjanak el körültekintően a távmunkában foglalkoztatottak felvételekor.
Nyugati források szerint már 10 ezer észak-koreai katona lehet Oroszországban.
Egyre feszültebb a viszony a két ország között.
A Moszkva és Phenjan közötti szerződés kimondja: ha az egyik fél ellen egy másik állam vagy több ország fegyveres támadást intéz, a másik azonnal katonai segítséget nyújt neki.
A Munkáspárt vezetője még nem találkozott sem Kim Dzsong Unnal, sem a Kim család tagjaival, de bízik abban, hogy egyszer erre is lesz lehetősége.
Az ukrán elnök szerint több nagy hatótávolságú eszközre van szükség.
Tovább erősödik Észak-Korea és Oroszország kapcsolata.
Hírösszefoglaló az orosz-ukrán frontról.
A 35 éves férfi 2011-ben szökött át Dél-Koreába, de nem tudott beilleszkedni a társadalomba, ezért inkább úgy döntött, visszamegy a családjához.
Az oroszországi toborzás után most három másik országban is informátorokat keres a CIA. Észak-Korea nagy falat lesz, mert az emberek nagy részének nincs internete.
A külügyminisztérium szerint Oroszország törvényellenes hálózatokat használ fel, amelyek lehetővé teszik az olyan államok, mint Észak-Korea számára, hogy elérjék a nemzetközi bankrendszert.
A dél-koreai hadsereg egyértelmű provokációnak nevezte a gyakorlatot.
Amerikai fenyegetést emleget, és az atomarzenál fejlesztésére tett ígéretet friss beszédében Észak-Korea vezetője.
Újabb, feltehetően szeméttel teli léggömböket indított Észak-Korea Dél-Korea területe felé szombaton – közölte a dél-koreai hadsereg.
Kim Dzsong Unt a Koreai Központi Hírügynökség fotósai kísérték el abba a titkos urándúsító üzembe, amelyről eddig alig rendelkezett információval a világ.
Szakértők szerint az észak-koreai Koreai Központi Hírügynökség (KCNA) által nyilvánosságra hozott képekkel üzent az észak-koreai vezetés az Egyesült Államoknak, hogy nem hajlandó a nukleáris leszerelésre.
A nemzetközi versenyekről visszatérő észak-koreai sportolók háromlépcsős „ideológiai felülvizsgálatnak” vetik alá magukat, amely a csapattagok önkritikájával zárul, és amelynek során a saját eltévelyedéseik mellett a csapattársaik „helytelen viselkedését” is bírálniuk kell.
Oroszországtól kaphattak ilyen eszközöket a dél-koreai hadsereg szerint.
Déli sajtóértesülések szerint a férfi segítséget kaphatott a szökéshez.