Szolgálatba állt az Észak-Koreát figyelő kémműhold
A tavaly decemberi indítás, majd az azóta folytatott tesztek után most már bevethető Dél-Korea első saját kémműholdja, mellyel a szomszédos diktatúra fegyverkezését is szemmel tartanák.
A tavaly decemberi indítás, majd az azóta folytatott tesztek után most már bevethető Dél-Korea első saját kémműholdja, mellyel a szomszédos diktatúra fegyverkezését is szemmel tartanák.
A kommunista diktatúra a Covid miatt zárta le szinte teljesen a határait, az első túrákat decemberben, a szentként tisztelt Pektu-hegy lábánál található Szamdzsijon városába szervezik.
Miután az orosz elnök és az észak-koreai vezető kölcsönös támogatási megállapodást írtak alá, kecskék érkeztek az éhező országba.
Dél-Korea is felajánlotta segítségét, arra Kim Dzsongun nem is reagált.
A Kim család Észak-Koreában egészen annak 1948-as megalapítása óta hatalmon van.
Nem éppen hétköznapi problémával szembesült az amerikai KnowBe4 kiberbiztonsági vállalat: az egyik távoli munkavállalójukról kiderült ugyanis, hogy igazából egy észak-koreai hacker.
Nem első alkalommal zajlik szemétváltás, de most először jutottak be az észak-koreai szemetes léggömbök egy repülési tilalmi övezetbe.
Nem sokkal azután, hogy Putyin stratégiai partnerségről szóló szerződést írt alá az ország vezetőjével.
Azt egyelőre még nem tudni, hogy vannak-e halálos áldozatok.
Egy dél-koreai minisztériumi jelentés szerint nyilvánosan végeztek ki egy 22 éves férfit Észak-Koreában, mert az a szomszédos ország kulturális termékeit, “reakciós ideológiát” terjesztő filmjeit és zenéit fogyasztotta.
Megbolygatta a kelet-ázsiai régiót észak-koreai és vietnámi látogatásával Vlagyimir Putyin, aki más-más dolgot kapott a két országtól, s a kavarásával Kínát is bosszanthatja.
Szerencsére éppen nem volt nagy a forgalom.
Putyin azzal magyarázta nukleáris doktrínája módosításának tervét, hogy szerinte a nyugati stratégiában csökkentették a nukleáris fegyver bevetésének “küszöbét”.
Nyilvánosságra hozták Vlagyimir Putyin orosz és Kim Dzsongun észak-koreai vezető friss megállapodásának szövegét, mely kölcsönös katonai segítségnyújtásról szóló része a szovjet idők egyezményét idézi. Az USA attól tart, a távol-keleti diktatúra Oroszország segítségével rövidesen eljut oda, hogy atomfegyvereivel elérhessen amerikai városokat. Putyin és Kim szövetségének további erősödését azonban lehet, hogy pont az USA másik nagy mumusa, Kína fogja blokkolni.
Dél-Korea aggódik amiatt, hogy Vlagyimir Putyin Kim Dzsong Unnál járt látogatóban.
Észak-Koreába ritkán érkezik ilyen fontos külföldi delegáció, az orosz elnök látogatását ennek megfelelő felhajtás fogadta Kim Dzsong Un diktatúrájában.
Putyin 24 év után látogatott el újra Észak-Koreába.
Az északiak feltehetően véletlenül lépték át a két ország közötti demarkációs vonalat, nem viszonozták a tüzet, azonnal visszavonultak.
Az orosz elnök támogatást ígért Kim Dzsong Unnak az Amerikai Egyesült Államokkal szembeni küzdelemhez.
Az orosz elnök június 18–19-én lesz Kim Dzsong Un vendége.