Orbán Viktor nagy hatású október 23-i beszéde: az észak-koreai külügy is közleményt adott ki róla
A szuverenitásvédő miniszterelnök gondolatai öt nyelven is olvashatók a phenjani külügyminisztérium honlapján.
A szuverenitásvédő miniszterelnök gondolatai öt nyelven is olvashatók a phenjani külügyminisztérium honlapján.
Új minőségi szintre lépett Oroszország és Észak-Korea viszonya.
Kim Dzsongun is ott volt a sikeres rakétateszten.
Észak-Koreából már korábban elszökött menekültek szerint meghalni küldik a katonákat Oroszországba, de aki túléli, az „sok” pénzt kereshet, illetve előreléphet ő és a családja is.
Rendkívül veszélyes fordulatot jelez Phenjan és a világ viszonyában, hogy Észak-Korea szerepet vállal az ukrajnai háborúban, írja Gideon Rachman, a Financial Times elemzője. Orbán Viktor és az amerikai republikánusok kapcsolatáról ír a Le Figaro. A közel-keleti helyzettel foglalkozik a Wall Street Journal, a Washington Post és a Guardian. Cas Mudde bevallja, fogalma sincs, ki nyeri nem egészen egy hét múlva az amerikai választást. Szép, új világ felé araszol öt Oroszországgal határos közép-ázsiai ország, írja a Financial Times. Számos lap, a többi közt a Die Welt elemzi a grúziai választás utáni helyzetet és Orbán Viktor tbiliszi útját. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A NATO főtitkára szerint Putyin gyengeségét mutatja, hogy Észak-Koreához fordult segítségért.
Észak-Korea vélhetően nem száll be hivatalosan az orosz-ukrán háborúba, de minden jel arra utal, hogy Kim Dzsongun az ország történetében először tényleg katonákkal segíti szövetségesét. Több mint tízezer észak-koreai katonát vethetnek be Ukrajnában, ami nem tűnik soknak, de mégis nagy segítség lehet Vlagyimir Putyin számára.
Észak-Korea nem erősítette meg, hogy katonákat küldött volna Oroszországba, de már arról beszél a külügyminiszter helyettese, hogy ezzel nem lenne semmi baj.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem erősítette meg és nem is cáfolta az észak-koreai csapatok oroszországi jelenlétét.
Fehéroroszország elnöke tagadja, hogy Putyin külső katonai csapatok segítségét kérte volna. Lukasenka szerint Putyin kérné a beleegyezését, az oda telepített nukleáris fegyverek esetleges használata előtt, bár ezt 2022-ben a fehérorosz területről indított Ukrajna elleni támadáskor nem tette meg.
Az amerikai védelmi miniszter szerint egyelőre nem tudni, hogy mit csinálnak ott.
Észak-Korea és Irán, egy kommunista diktatúra és egy autoriter teokrácia támogatja fegyverekkel Oroszország ukrajnai háborúját. Moszkva a BRICS-csoportot akarja átalakítani Nyugat-ellenes blokká.
Az észak-koreai vezető szerint egyre nagyobb fenyegetést jelentenek hazájára az amerikai atomfegyverek.
Az ország eddig nem küldött fegyvereket Ukrajnának, de ha szorosabbá válik Moszkva és Phenjan viszonya, megfontolják.
Dmitrij Peszkov állítja, az együttműködés nem irányul harmadik országok ellen.
Az észak-koreai katonák felbukkanása sokat nem változtat az erőviszonyokon Ukrajnában, ám a politikai vonatkozás riasztó, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A NATO főparancsnoka szerint a katonai szervezetnek még jobban fejlesztenie kell az elrettentő képességét. Ugyanerről beszél a Daily Telegraphban Hamish Bretton-Gordon katonai szakértő. A Neue Zürcher Zeitung szerzője szerint az uniós menekültügyi reform még azelőtt összeomlik, hogy életbe lépne. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A videó megerősíti azokat a korábbi dél-koreai és ukrán állításokat, amelyek szerint észak-koreai katonákat akarnak bevetni az ukránok ellen.
Tompos Márton, a Momentum elnöke ezt azután közölte, hogy kiderült: Észak-Korea 12 ezer embert küld az ukrán frontra Oroszország oldalán.
Dél-koreai médiaértesülések szerint Észak-Korea összesen 12 ezer katonát küld az orosz-ukrán frontra. Ez lenne az első alkalom, hogy egy harmadik ország saját állami hadseregével csatlakozik a háborúhoz.
A bejelentést az ukrán elnök a saját hírszerzése jelentéseire alapozta, ugyanakkor felmerülnek ezzel kapcsolatban olyan kérdések, amelyek az elképzelés hasznosságának alapjait is kikezdhetik.