Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újra nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák taglétszáma, a vagyon éves alapon 19 százalékkal nőtt, meghaladja a 2,1 ezer milliárd forintot. Az egészségpénztárak taglétszáma is nőtt, meghaladja az egymillió főt.
Nem tiszta, mit akar elérni a kormány azzal, hogy otthonteremtési célra is felhasználhatóvá tennék a lakosság hosszú távú megtakarításait, hiszen pont azoknak lenne szüksége támogatásra a lakásvásárlásban, akiknek valószínűleg félretett pénzük sem igazán van. Szakértőket kérdeztünk a nemzetgazdasági miniszter által belengetett intézkedésről.
A nyugdíj- és egészségpénztári tagság után igénybe vehető 20 százalékos, legfeljebb 150 ezer forintos személyijövedelemadó-visszatérítés lehetőségével most még lehet élni.
Az alulinformáltság is gátolja a magyarok egy részét az öngondoskodásban, pedig mindössze ötödük véli úgy, nyugdíjas évei anyagilag gondtalanok lesznek – írja vendégcikkében az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke.
Lemodellezték, hogy nemek és életkorok szerint mennyit kell befizetni a nyugdíjpénztárba a plusz pénzhez. A nőknek mindig többet, pláne, ha később kezdik el a megtakarítást – de azért, mert ők tovább élnek.
Az előrelátás – legyen szó bármilyen területről – képes szavatolni a nyugalmunkat, biztonságot ad számunkra és környezetünk számára egyaránt. Munkavállalóként, családfenntartóként, fiatalként, idősebbként, de akár például munkáltatóként, felelős vezetőként is kitüntetett szerepe lehet a különböző megtakarítási formáknak, mint az előre tervezés legkézenfekvőbb eszközeinek. Az elmúlt időszak nehézségei pedig még inkább megtanítottak arra, hogy az öngondoskodás, illetve környezetünk erre való ösztönzése mindig kifizetődő. Utóbbi felelőssége különösképpen érinti a vezetőket. Nagy Csabával, az ÖPOSZ elnökével és az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatójával, valamint Végh Richárddal, a BÉT vezérigazgatójával beszélgettünk arról, hogy ők hogyan látják mindezt.
Az idei év történései után felesleges ajándékok helyett valóban érdemes inkább családunk és barátaink öngondoskodását támogatni. De miért fontos, hogy idejében elkezdjük bebiztosítani a jövőnket? Hogyan álljunk neki? Mik azok a szempontok, amik alapján kiválaszthatjuk a számunkra legmegfelelőbb öngondoskodási eszközt? Interjúnk Nagy Csabával, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) elnökével.