NAV-elnökhelyettes: "Az áfacsalást nem lehet felszámolni"
Varga Árpád, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettese szerint nincs megoldás az áfacsalások felszámolására, az áfarendszerben mindig lesznek csalók.
Varga Árpád, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettese szerint nincs megoldás az áfacsalások felszámolására, az áfarendszerben mindig lesznek csalók.
Felszámolnak egy nem egészen három éve létrehozott társaságot, amelynek egyetlen leadott pénzügyi beszámolója alapján az alapítás – nem teljes – üzleti évében több mint 11 milliárd forint árbevételt ért el, majd több adat nem érhető el a tevékenységéről. A cég külkereskedelemben utazott, a neve alapján azonban a biztonsági/vagyonvédelmi szakmától sem áll távol. A felszámolást a NAV kezdeményezte, de minden a cseh adóhatóság megkeresésével kezdődött.
Egy Siemens nevű ember találta ki az első világháború után, de a '70-es évektől - Amerikán kívül - az összes OECD-ország vezetése előszeretettel használja ki annak lehetőségét, hogy vele kevésbé macerás elérni, ha több bevételre van szüksége az államkasszának. Igaz - írja az Index -, nélküle Horváth András NAV-os adócsalási bortánya is okafogyottá válna.
Adócsaló bolthálózat működtetőire csapott le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal: a nyolc megyére kiterjedő ügynek tizenhárom gyanúsítottja van, egy férfi előzetes letartóztatásba került – közölték szerdán.
A folyamatos fizetési teljesítésnél egy áfaadminisztrációs módosítás miatt jövő nyártól előfordulhat, hogy duplán kell áfát fizetnie a cégnek az átmeneti időszakban – közölte a Napi Gazdaság.
Egyre aggasztóbb az Európai Unió költségvetésének helyzete. Nem elég, hogy a következő hétéves pénzügyi ciklusra kevesebb forrást szavaztak meg a tagállamok, a büdzsé bevételi oldala is reformra szorulna: végre szükség lenne tényleges uniós bevételekre, és le kellene szakadni az egyre masszívabbá váló közvetett tagállami bevételekről. Menjen a tej áfájából bizonyos százalék Brüsszelbe? Legyen uniós kerozinadó? Vagy a pénzügyi cégekre vessenek ki valamilyen sarcot? Az ötletelést már most el kell kezdeni, ha 2020 után életbe akarják léptetni az új rendelkezéseket.
Az Élőlánc Magyarországért kiáll a kitálaló volt NAV-os munkatárs mellett, akit az adóhivatal feljelent "az intézmény működését érintő megalapozatlan, rágalmazó kijelentései" miatt.
Május és október között tavalyhoz képest 13 százalékkal emelkedtek a forgalmiadó-bevételek, a szaktárca helyettes államtitkára szerint ez a kereskedelmi viszonyok tisztulását jelzi, és a pénztárgépcsere hatásaként értékelhető – írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Minden cégnek volt olyan üzleti partnere az elmúlt 2 évben, amely fizetésképtelenné vált: az általuk okozott bevételkiesés általában nem haladja meg a cég forgalmának 10 százalékát – derül ki az adósságspirálba jutott cégek megmentésével foglalkozó Reconcept ügyfelei körében végzett felméréséből. A kárt súlyosbíthatja, ha a cég alacsony árréssel vagy rossz áfa-pozícióval dolgozik. A cégek nem optimisták, hasonló eredményekre számítanak 2014-ben is, közel 45 százalékuk azonban semmit sem készül tenni védekezésül. A Reconcept szerint szerződéses kikötésekkel a cégek csökkenthetik a nem realizált bevételek okozta kockázatot.
5 százalékra csökkenti a kormány a sertéshús áfáját, a módosító javaslatot már benyújtották a jövő évi adócsomaghoz.
Tízmilliárdokat vesz ki a jövő évi költségvetésből a rezsicsökkentés, de a kormány nem számol ezzel. Így hamar elérhetünk arra a pontra, amikor megszorításokat kell bevezetni a kiesett összegek pótlására.
Kiterjesztik a családi adókedvezményt, szőrmentén segítik a fiatalokat, marad a bankadó, emellett számos kisebb szabály módosul – nagy vonalakban ennyi Varga Mihály adócsomagja, amit pénteken nyújtott be a parlamentnek. A luxusadó és a kedvezményes húsáfa kimaradt a javaslatból.
A kedvezményes kulcsok összevonása alapfeltétele lenne annak, hogy a 35 százalékos luxusadókulcsot bevezessék. Ez azonban mind politikailag, mind költségvetésileg annyi kockázatot rejt, amit a kormány jelen helyzetben nem vállalhat fel – mondta egy adószakértő.