Láthatóan erősödött csütörtökön a forint
A tengerentúlon a függetlenség napja miatt zárva tartanak a piacok.
A tengerentúlon a függetlenség napja miatt zárva tartanak a piacok.
Az e heti mélyrepülését sikerült péntekre korrigálnia a forintnak.
Néhány napnyi visszafogott erősödés után péntek hajnalban újra szakadt az árfolyam.
Az amerikai elnökválasztás, Kína, a háborús konfliktusok és a technológiai, azon belül is a mesterséges intelligenciában érintett cégek sikere határozza meg a 2024-es évet – mondták el a Concorde szakértői.
Az arany és a bitcoin ára rekordmagasra emelkedett, a Fed féléves beszámolóját megelőzően, valamint az egyre fokozódó geopolitikai feszültségek közepette.
Kétszer is az öthavi mélypont közelébe süllyedt az árfolyam péntek délelőtt.
„Zavaró pénzpiaci zajokkal” indokolta az MNB alelnöke, hogy nem gyorsítottak a kamatcsökkentés ütemén. Ezeket a zajokat főleg a kormányzati gépezet okozta.
383,5 forintba került egy euró. Dráma nincs, lassú visszaesés azonban van.
A hétfőinél is mélyebbre csúszott az euróval szemben a forint, aztán kapaszkodni kezdett.
A forint utoljára szeptember 7-én volt ilyen gyenge.
A legnagyobb magyarországi autóimportőr például már jó néhány hónapja bevezette ezt a fajta árazást.
A nyugat-európaiak döntő többsége a dunántúli kis falvakban vásárol, ahol finoman szólva sem tapossák egymás sarkát a vevők, míg a kínaiak, vietnámiak, izraeliek és oroszok szinte csak Budapestet célozzák. Arra kerestünk választ, hogy miből származnak ezek a különbségek.
Rendkívüli intézkedésre kényszerült az Orosz Központi Bank, miután a rubel árfolyama átlépte a dollárral szemben a 100-as lélektani szintet. A gyenge pénz tovább hajtja az amúgy is problémás inflációt, ami már megkeseríti a lakosság életét, akiket a 100-as dollár arra késztethet elemzők szerint, hogy kiszedjék pénzüket az orosz állam által felügyelet pénzügyi rendszerekből, vagy legalábbis más pénznemre cseréljék rubelüket. A jegybanknak a kormány szerint minden eszköze megvan, hogy biztosítsa a stabilitást, amihez elemzők szerint legalább 90-ig vissza kellene kalapálni az árfolyamot.
Elon Musk 20,3 milliárd dollárt veszített csütörtökön a Tesla árfolyamesése miatt.
Hétfőn még 372 forintért adtak egy eurót, csütörtökön már 386-ért, pénteken pedig nap közben 389 forintot is ért az uniós valuta, a nap végére azonban valamicskét erősödött a forint.
Nemcsak Putyin vezető gárdájának tagjaiból menekültek sokan külföldre a Prigozsin-puccs idején, de sokan igyekeztek szabadulni a rubeltől is Oroszországban, mert a hatalom megingása komoly bizonytalanságot okozott. Ezért a rubel is gyengült – az orosz elnök hiába közölte a sanghaji virtuális csúcs résztvevőivel, hogy Oroszországban a hatalom stabil.
A török líra árfolyama Erdogan megválasztása után tovább gyengélkedik annak ellenére, hogy az államfő megbecsült szakembereket állított a pénzügyminiszter és a jegybank elnöki posztjára.
Szerdán szakadt meg a Tesla részvényeinek a 13 napig tartó, rekordot jelentő emelkedő szériája. Ebben az időszakban a Tesla piaci kapitalizációja 240 milliárd dollárral emelkedett, vagyis közel annyival, amennyit a második legértékesebb autógyártó, a Toyota ér.
Akármilyen mozgalmas is volt a nap, a magyar deviza profitálni tudott belőle.