Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A BUX stagnált kedden kora délután, az OTP erősödött, a Richter gyengült. A forgalom átlag alatti volt a parketten, a reggeli felhúzás után megnyugodtak a kedélyek.
Erősödéssel kezdődött a nap a Budapesti Értéktőzsdén, később azonban megjöttek az eladók, és a BUX visszatért a hétfői zárószinthez. A mutató 10 020 ponton stagnált fél 1-kor. A forgalom átlag alatti volt, összesen 8 millió részvény cserélt gazdát.
A vezető részvények közül a Mol 1,2 százalékkal 8800 forintra, az OTP 1,9 százalékkal 1661 forintra drágult, miközben a Magyar Telekom 0,2 százalékkal 520 forintra, a Richter pedig 1,9 százalékkal 23 750 forintra gyengült.
Nap elején voltak kisebb esések, elsősorban OTP esetében, később azonban elcsendesedett a parkett – mondta el kérdésünkre Kovács Roland, az Equilor munkatársa. Hozzátette, hogy a Richter vélhetően a forinterősödés miatt gyengül, a gyógyszergyárnak a magas exportkitettségen keresztül nem tesz jót a nemzeti deviza izmosodása. A Molnak segít a napok óta fölfelé kúszó olajár, míg a Magyar Telekom a magas állampapír piaci hozamok miatt nem tud emelkedni.
Az OTP-vel kapcsolatban a szakember kifejtette, hogy a múlt hét pénteki short zárásokat követően az árfolyam emelkedik, ez a lendület azonban vélhetően eddig tartott. További dráguláshoz pozitív hírek, vagy a nemzetközi befektetői hangulat optimistává válása kellene. Erre ma van esély a tengerentúlon, miután a főbb határidős részvényindexek közel 2 százalékos pluszban várták a nyitást a Wall Streeten.
Ecoline
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?