Még nem döntött a kormány a Szép-kártyás bolti fizetés meghosszabbításáról
Az árstopot kitolták, a Szép-kártyás fizetést még nem.
Az árstopot kitolták, a Szép-kártyás fizetést még nem.
A Mol elnöke arról beszélt, hogy azért vezették be az üzemanyagkorlátozást, mert nem akartak olyan helyzetet teremteni, hogy valóban üzemanyaghiány alakuljon ki az országban, kiszolgáltatottá téve a lakosságot.
Indokolt a kormányzati intézkedés fenntartása, mert meg kell védeni a családokat az ársokkoktól – érvelt a gazdaságfejlesztési miniszter.
Nem csak a magyar válogatott, hanem a forint is elért egy emlékezetes négyest a héten, ez utóbbinak annyira már nem örültünk. A kormány azzal küzdene az infláció ellen, hogy meghosszabbítja az üzemanyagok és néhány élelmiszer árának maximálását, azonban az összes többi étel ára ennek ellenére is száguld felfelé. Az pedig még tovább fogja növelni az árakat, hogy a különadókat gond nélkül áthárítják a cégek a fogyasztókra, mostanra ugyanis egyre világosabban látszik, hogy ezt sem lehet megúszni. A Fülke legfrissebb adásában a hvg.hu újságírói a különadókról, az ármaximálásról és a forintárfolyamról beszélgettek.
Az "erőszakkal" befagyasztott benzinár rendszere tarthatatlan Robert Golob kormányfő szerint.
Bár Hernádi Zsolt is az üzemanyagok hatósági árának fokozatos kivezetéséről beszélt, nem az kezdődött el, csak a Mol hibázott.
Eleinte ment a trükközés, mára azonban lehetetlenné vált.
Nagy István szerint bevált az intézkedés.
Továbbra is biztosított az üzemanyagellátás Magyarországon - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) az MTI-vel szombaton.
A ferihegyi tárgyalások mihamarabbi sikerében reménykedik az ipari miniszter, ki kellett adni, hogy hol mennyien haltak meg koronavírusban és egyre kevesebb menekült jön hozzánk Ukrajnából. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Az élelmiszerárak száguldását nem fékezte meg néhány termék árának maximálása, cserébe ideiglenes áruhiányokat már most okozott. A Lidlben már csak lakossági vásárlók vehetnek csirkemellet, cukrot és lisztet, továbbértékesítésre dolgozók nem.
Nagyot nőtt a Mol-csoport EBITDA-eredménye az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. Az értékesítési mennyiség 11 százalékkal emelkedett, részben a megugrott magyarországi fogyasztás miatt.