Földönkívüliek génjeire vadászik a NASA
Ha valaha találnak is élőlényeket a Marson, akkor az lehet, hogy kevésbé lesz „idegen”, mint ahogy eddig gondoltuk – írja a Discovery News.
Ha valaha találnak is élőlényeket a Marson, akkor az lehet, hogy kevésbé lesz „idegen”, mint ahogy eddig gondoltuk – írja a Discovery News.
A Földhöz hasonló nagyságú bolygóra bukkant galaxisunkban a NASA amerikai űrkutatási hivatal. A hatalmas forróság miatt viszont felszínén kizárt az élet lehetősége.
A kommunista állam magát dicséri a videomegosztóra feltöltött klipeken, emellett tagadja, hogy köze lenne a dél-koreai hadihajó elsüllyesztéséhez.
Űrkutatók azonosítottak néhány kőzetet és helyszínt a Marson, amelyek szerintük a vörös bolygón egykor jelen volt élőlények megkövesedett maradványait tartalmazhatják - írja a BBC. A tudósok egy 2008-as felfedezést fejlesztettek tovább.
Az ember legközelebbi evolúciós rokonai, a csimpánzok hasonlóan reagálnak a halálra, mint az emberek - állítják kutatók tanulmányukban.
Hogyan néz ki a világ, ha a Google keresési listái szerint tekintünk vissza az elmúlt évtizedre? 2001-ben az egész világ terroristáktól rettegett, 2002-ben egy olyan mutáns volt a legkívánatosabb férfi, aki tapadós hálót lőtt ki a csuklójából, 2006-ban pedig a világ többsége megkérdezte, mit jelent az, ha fűvel-fával összefekszünk. Körképünk következik az elmúlt évek keresőszavairól.
Szerves élet nyomait érzékelték a Chandrayaan-1 indiai űrszonda műszerei a Holdon. Az ISRO indiai űrkutató intézmény kutatói teljes erőbedobással dolgoznak az érzékelt jelek elemzésén, írja a Universe Today hírportál.
Kizárták a lehetőségét annak a tudósok, hogy a Marsra meteoritok juttatnák el a metánt - írja az Earth and Planetary Science Letters című kiadványra hivatkozva a dailygalaxy.com. Így továbbra is "életben maradnak" azok az elméletek, amelyek szerint élőlények termelik ezt a szerves gázt a vörös bolygón.
A marsi élet után nyomozó kutatók új ötlettel álltak elő: feltételezéseik szerint egy skóciai ásvány, a nem is olyan rég felfedezett macaulayit tanulmányozásával közelebb juthatnak a víz jelenlétének bizonyításához a vörös bolygón.
Egy sok vitát kiváltó marsi meteorit ismét a tudományos világ érdeklődésének középpontjába kerülhet. Új módszerrel vizsgálták ugyanis a kőzetet, amely 13 ezer éve csapódhatott be az Antarktisz jegébe. Újrakezdődhet tehát a vita arról, hogy a meteorit a marsi élet nyomait hordozza-e magán - írja a Discovery News.
Charles Darwin evolúciós teóriája segíthet a földönkívüli élet megtalálásában - erről a NASA asztrobiológusa, John Baross beszélt a brit Telegraph beszámolója szerint.
Extrém életformák lehetőségét vetik fel a Marson magyar kutatók eredményei, akik a vörös bolygó felszínéről készített felvételeken a sarkvidékek dűnéin folyékony vízrétegre emlékeztető alakzatokat azonosítottak.
Amerikai kutatók szerint a Földdel szomszédos bolygó felszínén ugyan elképzelhetetlen az élet, azonban a légkörben gomolygó gázfelhőkben megmaradhattak bizonyos organizmusok.