180 éven át csökkent az emberek IQ-ja az ólomhasználat miatt tudósok szerint
A Római Birodalom felemelkedésében nagy szerepet játszott a felvirágzó fémipar, de ez együtt járt a súlyos ólomszennyezéssel is.
A Római Birodalom felemelkedésében nagy szerepet játszott a felvirágzó fémipar, de ez együtt járt a súlyos ólomszennyezéssel is.
Az ólom károsítja a fejlődésben lévő agyat, emiatt csökkenhet a gyermekek felfogóképessége, viselkedési zavarokkal és tanulási problémákkal küzdhetnek, ami miatt beszűkülhetnek a lehetőségeik felnőttkorukban. Ezért is baj, hogy a gyermekek egyharmada szenved ólommérgezésben, világszerte mintegy 800 millióan.
A szilánkokat kitapintani sem lehet, brit kutatók csak CT-vizsgálattal találtak rájuk a szárnyasokban.
Az ólomtartalommal lehetnek gondok, de mindenki megnézheti magának a térképen, érintett-e.
A világon élő gyerekek egyharmadának egészségét, társadalmi beilleszkedését veszélyezteti az ólom – tette közzé nemrég az ENSZ gyermekvédelmi szervezete, az UNICEF.
A benzinből már száműzték, a vízvezetékekben nemkívánatos, és most a sörét következhet az ólomtilalmak sorában.
Több száz tonna ólmot tartalmazott a tetőzet, amely az összeomlása nyomán beszennyezte a környéket.
A munkások egészségére veszélyt jelentő, nem megfelelően kezelt ólomszennyezettség miatt egyelőre nem folytatják az április közepén leégett párizsi Notre-Dame székesegyház helyreállítását.
A természetvédők szerint ez a mérgezés is felhívja a figyelmet arra, milyen sok ólomsörét kerül vadászat közben a természetbe, és a mérgező anyag később feldúsul a táplálékláncban.
Az amerikai hatóságok szerint forralva fogyasztható csak a magyar víz. Ez nem igaz, a magyar ivóvíz megfelel az EU-s előírásoknak, de mégis fennáll a mérgezés veszélye. Hogyan lehetséges ez? Cikkünkből kiderül.
A mérgezéseket az okozta, hogy Zamfara állam több településén az emberek illegálisan kezdtek aranyat bányászni, és az aranyérc feldolgozásakor ólom került a szervezetükbe, valamint a falvakban a talaj és a víz is szennyezett lett.
Több száz gyereknél fedeztek fel ólommérgezést a közép-kínai Hunan tartományban, 92 esetében súlyos állapotot mutatott ki egy friss vizsgálat – jelentette helyi forrásokra hivatkozva a kínai média csütörtökön.
Összesen százhatvan gyereknél állapítottak meg ólommérgezést a dél-kínai Kuangtung tartomány egyik településén a környező gyárakból származó mérgező anyagok miatt - számolt be vasárnap a Hszinhua állami hírügynökség. A Tungtang városban elvégzett vérvizsgálatok során az ólom magas szintjét mutatták ki, amely a levegőből és a szennyezett élelmiszerekből került az emberi szervezetbe. A városban amúgy is magas az ólom szintje, mert a város ólom- és cinkércben gazdag területen fekszik.
Több mint ötszáz gyermek vérében mutattak ki veszélyesen magas ólomszintet Kínában, több ipari központban - derül ki a South China Morning Post című újság hétfőn közzétett cikkéből. A dél-kínai Kuanghszi és Kuangtung, valamint a közép-kelet-kínai Honan tartományban élnek a gyermekek, sokan közülük bányák és fémkohászati üzemek közelében.
Egy emberjogi csoport szerint Kína – a nehézfémmérgezés elleni nagyszabású kampány ellenére – elmulasztja a több millió ólommérgezett gyermek megsegítését szűrés, kezelés és a megelőzés formájában.
Egy újabb ólommérgezési bűnügyben őrizetbe vettek 74 embert, és felfüggesztették több üzem termelését a kelet-kínai Csöcsiang tartományban - jelentette be kedden a tartományi vezetés.
Több mint 400 gyerek halt meg Nigéria északnyugati részében ólommérgezés következtében az utóbbi hat hónapban - közölte kedden az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nevű humanitárius szervezet.
Az amerikai tinédzserek véréből alacsony koncentrációban mutatható ki az ólom, ám még ez az igen csekély mennyiség is károsítja a veséjüket - derült ki egy követéses vizsgálatból.
Egy akkumulátorokat gyártó üzem felelős több mint száz kínai gyermek mérgezéséért: eddig 121 gyereknél állapították meg, hogy vérükben kiugróan magas az ólomtartalom - jelentették a délkelet-kínai Fucsien (Fujian) tartomány egyik megyéjéből.