Új repülő pteroszauruszfajt fedeztek fel Ausztráliában
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Elképesztően sok Tyrannosaurus Rex élhetett a bolygónkon, bár most a korábbiaknál kicsit kevesebbre becsülték a lehetséges számukat egy új, pontosabb modellel.
Különösen jó állapotban konzerválódott dinoszauruszfosszíliát találtak Belső-Mongólia területén, egy tó fenekén az iszapban. A házi macskánál nem sokkal nagyobb állat több mint száz millió évvel ezelőtt élhetett.
Argentin paleontológusok felfedeztek egy új dinoszauruszfajt, amelynek hatalmas feje és rövid mellső végtagjai voltak. Az őshüllőmaradvány arra is segíthet magyarázatot találni, miért voltak a T. rexnek jellegzetesen és komikusan rövid elülső végtagjai.
A területet 200 millió évvel ezelőtt óceán borította. A Nagy-Britanniában talált őshüllő remek állapotban maradt fenn.
A chilei Atacama-sivatagban megtalálták egy „repülő sárkány”, egy jura kori őshüllő fosszilis maradványait. A lelet a tudósok szerint igazolja, hogy ezek a repülő őshüllők 160 millió éve nemcsak az északi, hanem a déli féltekén is éltek.
Sötét festékanyagot találtak három vízi őshüllő kövületében svéd kutatók, ez arra utal, hogy sötét volt a bőrszínük.
A pteroszauruszok - repülő őshüllők - új fajának maradványait azonosították a kutatók Romániában.
Tengeri ősüllő, plezioszaurusz majdnem teljes csontvázát tárták fel Kanadában olajhomok bányászása során.