Létrehozták a kvantumtornádót. Mi baj lehet?
A Nottinghami Egyetem kutatói az abszolút nulla fok közelébe hűtötték a héliumot, amitől olyan tulajdonságokat vett fel, hogy képesek voltak szimulálni vele egy fekete lyukat.
A Nottinghami Egyetem kutatói az abszolút nulla fok közelébe hűtötték a héliumot, amitől olyan tulajdonságokat vett fel, hogy képesek voltak szimulálni vele egy fekete lyukat.
Hét nap aktív szolgálat jutott a Holdon az Odysseusnak, a hideg és sötét holdi éjszakát már nem élte túl a leszállóegység.
Az Európai Űrügynökség mérnökei olyan parancsot küldenek az Eukleidész űrteleszkópnak, aminek köszönhetően a készülék fűteni kezdi a tükreit. Korábban soha senki nem próbálkozott még ilyesmivel.
Ahogy nő a Starship által megtett távolság, úgy csökken a repülést követő vizsgálat időtartama – így egyre gyakrabban tesztelheti a rakétát a SpaceX. Legközelebb akár már május elején.
A Mars gravitációs ereje úgy hat a Föld pályájára, hogy képes változást okozni a mélytengeri áramlatokban. Ez az egész bolygó éghajlatára hatással van – mutatták ki a Sydney-i Egyetem tudósai.
Az orvosi képalkotásban, de akár fúziós erőművek üzemanyagaként is használni lehetne a hélium-3 izotópot, amit hamarosan egy amerikai cég kezdhet el bányászni a Holdon.
Rajendra Gupta, az Ottawai Egyetem fizikusa teljesen kiiktatná a kozmológiai egyenletből a sötét anyag fogalmát.
Ami fejfájást okoz az asztronautáknak az űrben, az fejfájást okozhat a tudománynak a Földön. Egy új tanulmány szerint a mikrogravitációs környezet állhat az „űrfejfájás” mögött.
Kevésnek tartják az oroszok a napelemek által megtermelt energiát, ezért úgy látják, a Holdon csak egy atomreaktor tud annyit előállítani, hogy az elég legyen egy holdbázis számára.
1946 után most először robbanás várható az Északi Korona csillagképben, a Földtől mintegy 2500 fényévnyire. A nóva néhány napig szabad szemmel is megfigyelhető lesz.
A NASA új költségtervezete szerint a következő években egyre szűkülhet a Hubble űrteleszkóp büdzséje, miután a feladatok egy részét a James Webb űrteleszkóp veheti át. Más projektek is véget érhetnek.
Minden korábbi tesztnél sikeresebb a Starship harmadik tesztrepülése, az űrbe jutott a SpaceX űrhajója.
A 12P/Pons-Brooks nevű üstököst érdemes megnézni, legközelebb ugyanis csak 2095-ben tér majd vissza a Föld közelébe.
Megmutatta a NASA, milyen formában juttatja el a Jupiter jeges holdjához, az Europához azoknak az embereknek a neveit, akik korábban igényeltek egy beszállókártyát.
A NASA tudósai megtalálták az eddigi legnagyobb tömegű olyan exobolygót, amelynek sugara kisebb, mint a Föld sugarának kétszerese.
A Napnál mintegy 40 milliószor nehezebb az a szupermasszív fekete lyuk, amelynek nyomai az ősrobbanást követő 764 milliomodik évből jutottak el a mába.
A NASA három olyan videót is feltöltött a YouTube-csatornájára, melyben egy-egy űrobjektum szonifikációja hallható. Érdemes mindegyiket lekattintani.
A NASA kutatói a Juno űrszonda adatait feldolgozva arra jutottak, hogy a Jupiter körüli ionizált részecskék hidrogénné és oxigénné bontják a jeges Europa hold jégpáncélját.
Míg a NASA a SpaceX-re támaszkodik az újrahasználható rakéták terén, a kínai űrtudományi vállalat maga fejleszt ilyen – és tesztelheti is őket hamarosan.