Eljuthat az ember a Marsra, csak közben tönkremegy a veséje
Brit és amerikai kutatók szerint az űr sugárzása komoly károsodást okozhat a hat hónapig tartó úton.
Brit és amerikai kutatók szerint az űr sugárzása komoly károsodást okozhat a hat hónapig tartó úton.
A Boeing Starlinerből folyamatosan szivárog a hélium, így nem lehet vele elindulni a Nemzetközi Űrállomásról. A NASA szerint egyelőre nincs ok az aggodalomra.
A SpaceX űrturistáinak vizsgálata során kiderült, hogy minimális testi és kognitív hanyatlás mutatható ki a világűrbe kijutó embereknél.
Bő fél évbe telt, hogy kijavítsa a NASA a Voyager–1 űrszonda hibáját, mostanra azonban mind a négy tudományos műszere megfelelően működik.
Több százan nézték azt az élő közvetítést a Nemzetközi Űrállomásról, amelyben azt lehetett hallani, hogy az űrállomás egyik parancsnoka légembóliát kapott.
Amerikai kutatók szerint a nők szervezete nemcsak ellenállóbbnak tűnik az űrutazás okozta stresszel szemben, de gyorsabban is regenerálódik a Földön.
Rövid időn belül már a negyedik időpontot tűzte ki a NASA arra, hogy útnak indítsa a Boeing Starliner űrhajót, amelynek fedélzetén emberek is lesznek majd. Az eszközből azonban szivárog a hélium, és ezt nem is javítják már ki az indulásig.
A SpaceX Eva néven mutatta be az új fejlesztését, amit a jövőben a vállalat űrhajóinak utasai viselhetnek.
Olasz kutatók szerint egy egyszerű megoldással meg lehetne akadályozni, hogy a Holdon dolgozó űrhajósoknak leépüljön az izomzata. A találmány neve kissé erős: halálfal.
Svájci mérnökhallgatók szerint jól sikerült annak a robotnak a tesztje, amellyel mikrogravitációs környezetben lehet majd dolgozni.
Kína űrhajósaival három hónap alatt tenné meg a Föld–Mars távolságot oda-vissza. Az utazás kulcsfontosságú hozzávalója egy újfajta atomreaktor lehet.
Több fotót és egy videót is közreadott a Space Perspective nevű vállalat arról új űrkapszulájáról, amely már jövőre utasokat szállíthat a világűr kapujába.
Néhány hete végezték el amerikai kutatók azt a tesztet, amely során a Földön lévő orvosok irányítottak egy sebészrobotot, ami a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén volt.
Mikrogravitációs környezetben vizsgálták a NASA által rendelt egyik új szkafandert, mely a régi, immáron 40 éve használt darabokat válthatja majd le.
A NASA Voyager–1 űrszondája három hónapja kezdett el értelmetlen adatokat küldeni a Földre. A hiba megtalálása sem volt egyszerű, javítása még bonyolultabb. Az sem biztos, hogy valaha sikerül.
Abszolválta a NASA rázkódástesztjét az a Sierra Space által fejlesztett űrrepülőgép, amellyel az amerikai űrhivatal a jövőben legalább 15 alkalommal szeretne repülni. A Space Shuttle-re hasonlító Dream Chaser megpróbáltatásai ezen a ponton még nem értek véget.
Régóta vizsgálják a csillagászok, miként keletkezhetett a Naprendszer. Ezen lendítene egy nagyot a NASA a csillagközi por begyűjtésével és tanulmányozásával.