Kilenc hónap után hazaindulhatnak az űrállomáson rekedt űrhajósok
Butch Wilmore és Suni Williams a tervek szerint csak nyolc napot töltött volna az űrállomáson.
Butch Wilmore és Suni Williams a tervek szerint csak nyolc napot töltött volna az űrállomáson.
A jövőben egy új feladatkörrel is bővülhetnek a jelenleg tudományos kísérletek elvégzésére használt űrállomások: gyártórészlegek működhetnek bennük. Mindezt a 3D-nyomtatás tökéletesítése teszi lehetővé.
Eddig még senki nem töltött olyan sok időt űrhajón vagy űrállomáson kívül az űrben, mint két tajkonauta.
Nagyobb, jobb, modernebb: a Vast bemutatta a Haven-2 nevű űrállomása terveit, mely lényegesen fejlettebb lehet a jelenlegi Nemzetközi Űrállomásnál.
A tervek szerint a Gateway nevű űrállomás fedélzetén egyszerre négy űrhajós tartózkodik majd, akik a Holdra szállás előtt pihennek majd ott meg.
Oroszország 2033-ra egy hat modulból álló űrállomást építene meg a Föld körül, hogy elvégezhesse azokat a tudományos kísérleteket, amikre most a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén nincs lehetősége.
A Földdel a háttérben örökítették meg a kínai űrhajósok a Mennyei Palotát, azaz a kínai űrállomást. Ehhez igen bonyolult manőverezésre volt szükség.
A Nemzetközi Űrállomás nem pótolható könnyen, pedig a NASA-nak nagy szüksége lenne egy ilyesmi helyszínre az űrben. Éppen ezért egy lehetséges kompromisszumra is felkészül az amerikai űrhivatal.
David Jensen egy, a Földhöz közel keringő, de a bolygónk pályáját soha nem keresztező aszteroidára küldene robotokat, hogy alakítsák ki ott az emberi élet számára alkalmas környezetet.
Hiába a Titan évekkel korábban előjelzett tragédiája, a cég társalapítójának nagyravágyó tervei vannak, csak ezúttal nem a víz alatt, hanem az űrben: szerinte jó ötlet lenne embereket küldeni egy, a Vénusz légkörében lévő űrállomásra.
Kína szerint a világ minden tájáról érkeznek majd tudósok abba a komplexumba, ahol az űrbe szánt technológiákat lehet tesztelni ottani körülmények között, de a Földön.
Az orosz űrügynökség, a Roszkoszmosz felajánlotta Egyiptomnak és Algériának, hogy Moszkvával együtt építsen meg egy űrállomást – erről Jurij Boriszov, a hivatal elnöke számolt be Vlagyimir Putyin államfőnek.
A NASA egy, a ChatGPT-hez hasonlóan működő rendszert fejleszt, hogy az segítsen majd az űrhajósoknak.
A NASA már szerződést kötött a Sierra Space nevű céggel, hogy az űrhajósoknak és a rakományoknak is legyen majd hely a vállalat újgenerációs űrrepülőgépén, a Dream Chaseren.
Az ISS júniusban is végrehajtott egy pályakorrekciót, akkor a Koszmosz-1408 nevű műhold roncsai miatt.
Szerdától az olasz Samantha Cristoforetti a Nemzetközi Űrállomás parancsnoka. Ő az első európai nő, aki betöltheti ezt a posztot.
A hollywoodi Centerboro Productionsnak megtetszett Jeff Bezos űrállomása, az Orbital Reef, annyira, hogy egy film központi elemévé emelik.
A Voyager Space és a Lockheed Martin közös űrállomása, a Starlab 2027-re készülhet el. A tervek szerint a Hilton fejleszti majd hozzá az űrlakosztályt.