MNB: Elvi ellentétben állunk a kormánnyal
A jegybank tagadja, hogy személyes sértettségből kritizálnák a kormányt.
A jegybank tagadja, hogy személyes sértettségből kritizálnák a kormányt.
A BTR–80A-k nem elégítik ki hazánk hosszú távú védelmi igényeit.
A kormány az üzemanyagok adóit az egekig emelte, közben pedig árcsökkentést követel a kereskedőktől, és belengette az árstop ismételt bevezetését is.
Napokkal a minisztérium nyilvános, hitelkamatokkal kapcsolatos ötletelése után először érdemi erősödést mutatott a magyar deviza.
A már legyártott példányok azonban alapos ellenőrzés után tovább repülhetnek.
Az év elején újra beindult a bérleti díjak emelkedése, sok bérleti szerződésben év eleji díjemelés szerepel. Az infláció lassulása miatt a lakáskiadók úgy érezhetik, nagyobbat emelhetnek a díjakon.
Évtizedes sláger az adminisztrációcsökkentés. A kormány javítani szeretné az üzleti környezet biztonságát. És jó lenne, ha a sok kockás füzettel működő kisvállalkozás előre lépne a digitalizációban.
Az orosz invázió után a fejlesztési bank legalább 3 milliárd eurós programot hirdetett Ukrajnának.
Nincsenek még látványtervek.
Az építőiparban és a biztonsági őrök körében a dolgozók negyedét feketén foglalkoztatják.
Az emelésekről szóló jogszabályok épp csak azt nem rögzítik, mekkora emelést kell adni és mihez képest.
Az élelmiszerek ára Magyarországon lényegében megfelel az uniós átlagnak, ám a bérek jelentősen elmaradnak az EU-átlagtól. Sőt, tíz év alatt az élelmiszerárak és a bérek közti olló csak nagyobbra nyílt.
Az Ázsiában gyártott holmik alapból a Vörös-tengeren áthajózva kerülnek Európa és az amerikai keleti part üzleteibe. Ehelyett most a hajók biztonsági okokból megkerülik Afrikát, ami akár kéthetes késést is jelenthet, és jóval többe kerül. A megoldási lehetőségek pedig még drágábbak, egyes multiknak már meg sem érik. Sorozatunkban megnézzük, a globális gyártási lánc hogyan tud megborulni egy ilyen eset – vagy éppen a Covid, netán egy a Szuezi-csatornában elakadt hajó miatt. Első cikkünkben, a Nike cipők útját felvázolva azt nézzük meg, mekkora bajban vannak most a ruházati kereskedők, akik már töltenék fel készleteiket a tavaszi-nyári ruhakollekciókkal.
Nyolcévnyi tulajdonlás alatt nem vált valóra a jegybank álma, hogy naggyá teszi a tőzsdét; a BÉT koncentrált, marginális és kockázatos maradt. A fantáziadús kis cégeknek viszont kaput nyitottak.
Az üzletben kizárólag nem muszlim külföldieket szolgálnak majd ki.
Az EU-ból kilépés furcsa utóhatásának tartja a legtöbb szakértő, hogy ilyen sok vállalkozás jutott csődközelbe a szigetországban. Különösen az építési vállalkozók és az ingatlanos cégek kerültek bajba – írja a londoni Guardian.
A keddi 600 millió eurós kötvénykibocsátást még két további követheti idén, további 1 milliárd euró értékben.
A médiahatóság elnöke vetette ki az úgymond új adót, ami valójában egy díj egy újonnan létrehozandó reklámhordozó-adatbázis fenntartásáért.