Megugrottak az árak, a tisztálkodáson, a higiéniai termékeken és a takarításon spórolnak a franciák
Az áremelkedések miatt Emmanuel Macron kormánya is lépéskényszerbe került.
Az áremelkedések miatt Emmanuel Macron kormánya is lépéskényszerbe került.
A hétfőinél is mélyebbre csúszott az euróval szemben a forint, aztán kapaszkodni kezdett.
Indokolt lenne a bankadó a miniszter szerint, de nem vetik ki, helyette azt „várják" a bankoktól, hogy pörgessék fel a hitelezést, adjanak kedvezőbb kamatra pénzt. Korábban Varga Mihály beszélt a bankadó módosításáról, mire többen közölték a kormány közeléből, köztük Nagy Márton is, hogy ez csak a pénzügyminiszter magánvéleménye.
A teljes büdzsé már bőven 700 milliárd fölött jár, de ismét „többletfeladatok merültek fel".
Elemzők szerint csökkenthetik az egynapos betéti gyorstender kamatát.
Az eredeti elképzelésekhez képest óriási csúszásban van a projekt.
Nagyon csúnya vége lett a legutóbbi benzinárstopnak, most viszont a gyenge forint és az orosz-szaúdi politika miatt újra annyira megdrágult a benzin, hogy a hatósági ár ötletével játszik a kormány. És jól láttuk: ez komoly népszerűséget hoz nekik, egészen addig a pontig, amikor már nem a totális káosz fenyeget.
A forint utoljára szeptember 7-én volt ilyen gyenge.
Azt kifogásolják, túl keveset tesznek az országok a klímavédelemért.
Milyen jogi alapon szankcionálja az orosz oligarchákat Brüsszel? Ezt a kérdést feszegeti a brüsszeli Politico egy kínos ügy kapcsán, amikor az egyik oligarchát orosz/zsidó állampolgárnak nevezték a szankciós listán, és ezt Vjacseszlav Mosé Kantor, az orosz műtrágyakirály ügyvédei kifogásolták mondván: ez antiszemitizmus, hiszen a cári Oroszországban jelölték így az orosz zsidókat. A 70 éves oligarchától az Európai Unió kénytelen volt bocsánatot kérni.
Az agrobizniszt a maffia különböző csoportjai irányítják Olaszország déli részén, ahol a munkavállalók jelentős része migráns, aki rémes körülmények között dolgozik, hogy hasznot hajtson a bűnözőcsoportoknak.
Kína második legnagyobb ingatlanfejlesztője augusztus közepén kért csődvédelmet New Yorkban.
Húsz évvel ezelőtt albán tengerparti nyaralásra még alig-alig ment valaki, mára viszont rohamos tempóban épülnek a hatalmas tengerparti hotelek és társasházak. Nem csoda tehát, hogy sokak szerint most kell menni, sőt ingatlant vásárolni is még most érdemes, mert néhány év múlva már itt is elviselhetetlen tömeg és drágaság lesz. Most viszont még egy vidéki lakótelepi lakás árából az Adrián is vásárolhat.
A júliusi nettó átlagkereset 15,1 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál Magyarországon, miközben az infláció 17,6 százalékos volt.
A projektre ráadásul még a 2014-2020-as finanszírozási ciklusból volt pénz, így januárig el kellene számolni az összeggel.
Idén mínuszban, jövőre pedig a nem is oly régi reményekhez mérten feleakkora növekedéssel lehet csak számolni. A múlt heti Közgazdász-vándorgyűlés is kevés okot adott a megnyugvásra: látszott, hogy az igazi gond nem a számokkal van, a visszaeső növekedés és kieső támogatások mellett egyre hangosabban fúj egymásra a gazdasági kormányzat és a jegybank, ami több, távolabbra mutató kockázatot is jelent.
Még mindig nem mer a lakosság nagy értékű vásárlásba fogni.
Elismerték a Közgazdász vándorgyűlésen beszélő miniszterek, hogy nem tudtunk a kanyarban előzni; elkészült az EU megreformálásáról szóló javaslat; folytatódott az egyeztetés, mi legyen a napelemekkel. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Lassan tényleg mind elfelejtjük, volt-e valaha szaga a pénznek. Budapesti járókelőket kérdeztünk: milyen funkciója maradt a mindennapjaikban a készpénznek? Milyen helyzetekben tartja magát a régi szokás? Mit látnak, melyek azok a helyek, szituációk, ahová még nem gyűrűzött be a kártyás fizetési lehetőség? Illetve: hogyan gondolkodnak a kártya és a készpénz biztonsági aspektusairól? Videó.
Gyökeresen megváltoztak az utazási szokások a közösségi oldalak hatására, s az idegenforgalmi cégek már tudják, hogy a digitális világ nemcsak segítséget, hanem komoly hátrányokat is jelent számukra.