Élete végéig ingyen ehet a Subwayben, aki Subwayre változtatja a nevét
Rendhagyó versenyt hirdetett az amerikai szendvicslánc azok között, akik hajlandóak arra, hogy felvegyék a nevét.
Rendhagyó versenyt hirdetett az amerikai szendvicslánc azok között, akik hajlandóak arra, hogy felvegyék a nevét.
A cég szerint ezentúl helyi pénznemben fogják levonni a díjakat.
Jelentősen megdobja a bevásárlás árát az árstop kivezetése azok számára, akik befőzni készülnek, vagy akik húsételt terveznek ebédre – ezt tapasztaltuk a hatósági árak kivezetése utáni reggelen. Vannak persze meglepetések is, és több termék ára esett.
A következő négy évben 47,5 milliárd forintot szán a kormány az újonnan elinduló közútfejlesztési beruházásokra.
Az inflációt nem nyomta le, de hozzásegítette a Fideszt egy újabb választási győzelemhez, így azóta is rendületlenül okolhat a párt mindenki mást a drágulásért. Mit adott nekünk az ársapka?
Augusztus elsejével megszűnnek a kötelező árstopok.
Az amerikai ENSZ-nagykövet szerint az lenne a cél, hogy az ENSZ országai közösen számolják fel az éhezést.
Pozitív hozadéka is van a koronavírus-járványnak, ami minden tragikus társadalmi és gazdasági hatásával együtt egy korszakos változást gyorsított fel világszerte – véli Milton Cheng, a Baker McKenzie nemzetközi iroda első embere. A cégvezetővel beszélgettünk többek között a gazdasági protekcionizmusról, a vállalati stratégiákról, ahogy arról is, hogy az általa vezetett globális cég a Covidot követően miként tudott két rekorderedményt hozó üzleti évet zárni.
Cáfolja a Külgazdasági és Külügyminisztérium a hvg.hu-nak a sajtóhíreket a Debrecenbe készülő, a tervek szerint 2027-től már termelő kínai üzemről. Azt állítják: az sem biztos, hogy Magyarországon lesz a gyár. Mivel “több európai ország, illetve Magyarországon belül több település is versenyben van még érte”.
Moszkva sorra államosítja a barátságtalannak nevezett országok cégeinek oroszországi leányvállalatait. A külföld megbüntetése mellett cél a helyi üzletemberek megjutalmazása. Venezuelában ez gazdasági összeomláshoz és több száz százalékos hiperinflációhoz vezetett.
Az elmúlt években meredeken nőtt a számszerű magyar GDP, de csak a pandémia utáni visszapattanás, gazdasági zavarok, illetve a brutális infláció magyarázza ezt. Mindenesetre, ha minden így megy tovább, elérhető 2030-ra a 160 ezer milliárd forintos GDP – de ki akarná, hogy így menjen tovább? Máskülönben olyan csoda kellene, amit még az amúgy is kétes értékű akkuberuházások sem tudnak elhozni.
Újabb kapukat zárt be a külföldi szerencsejáték-szervező cégek előtt az állam, ám a szabályok egyelőre kicselezhetők. A Fidesz-kormány továbbra is inkább a profitszerzésre koncentrál a játékosok védelme helyett.
A legdrágább balatoni strandbelépő mellett furcsa módon a legolcsóbbat is Tihanyban adják. A legdrágábbért 10 ezer, a legolcsóbbért 600 forintot kérnek.
Egy hónap alatt több, mint 650 ezren keresték fel az online árfigyelő oldalt a GVH elnöke szerint, de a pozitívnak szánt üzenettel csak azt ismerte el, amit eddig is tudtunk: szinte senki nem nézi a kormány inflációletörő csodafegyverének szánt árösszehasonlító oldalt.
Extrém hőség tombolt Európa nagy részén; tovább csökkent a magyar irányadó kamat és az MNB szerint folytatódhat a gazdasági helyzetünk javulása; kútba esik a nagy Mbappé-üzlet, de a szaúdi nyomulás így is egyre nagyobb a sportban. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.