Drágul a tojás
A termelők nettó 10 forintos áremelésre készülnek.
Továbbra is 10,75 százalék az egyhetes betét kamata, a Monetáris Tanács jövő héten emelheti az alapkamatot, ezt követheti az egyhetes betét.
Az iparban és a mezőgazdaságban sok területen egyszerűen nincs alternatívája a földgáznak, a szektorok szereplői ezért megpróbálnak felkészülni az ínséges időkre. Csakhogy a tározók évek óta nem voltak ilyen üresek; a kormány ígérget, de igazi megoldási javaslata nincs.
A napelemek esetében teljesen lemondtak az áfáról.
Orbán tücsök rájött, hogy jön a tél, és elkezdte tűzifának aprítani a hegedűt. Persze nem a sajátját. A kormány kedvenc projektjeire jut pénz, de minél messze van valaki a tűztől, annál inkább spórolnia kell.
Egy euró már egy dollárt sem ér, pedig évtizedek óta mindig az euró volt erősebb. A közös európai devizát a háború hatásai és a monetáris unió belső feszültségei gyengítik, miközben az amerikai jegybank egyre emeli a kamatokat, ami dollárba vonzza a befektetőket. A magyar kormány szerint a forint azért gyenge, mert a dollár erős, valójában sokkal meghatározóbbak a kormány politikájával és az ország gazdaságával kapcsolatos befektetői aggályok.
Polgári kezdeményezés indult az első európai dohányfüstmentes generációért. A dohányáruk reklámját is betiltanák.
Azt azért nem mondhatjuk, hogy szárnyal a forint, de már arra is fel kell figyelni, amikor épp nem esik.
A rezsicsökkentést nem így kellett volna eltörölni, a katatörvény módosításán pedig biztos, hogy hamarosan korrigálni fog a kormány – mondta László Csaba a HVG-nek.
Zelenszkij ukrán elnök javasolta, hogy az orosz polgárok ne kapjanak vízumot a schengeni övezetbe. A három balti ország, Finnország, valamint Csehország helyeselte ezt, Németország, Görögország, Ciprus és Magyarország elutasította. És egyelőre az EU sem támogatja.
A MKKSZ szerint az eltelt időszakban hozott kormányzati intézkedések csak rontottak a helyzeten.
Meglepő időzítéssel váltja valóra régi álmát a kormány, hogy ellenőrzése alá vonja a magyar távközlési piacot: a 4iG-t előretolva megveszi a brit Vodafone itteni leányvállalatát. A párosnak ez 715 milliárd forintba fog fájni – igaz, ebbe akár török, német vagy portugál befektetők is besegíthetnek.
Bár júliusban még egymilliárd forinttal megemelték a köztársasági elnöki hivatal költségvetését, a kedd este megjelent kormányhatározat most 490 millió forintot elvesz onnan, és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő beruházásaira csoportosít át.
Az aszály pedig jó eséllyel már a héten visszatér.
600 ezer tonna gabonát sikerült az ukrán kikötőkből eljuttatni a globális piacra azóta, hogy egy hónappal ezelőtt megállapodás született erről Kijev és Moszkva között az ENSZ és a törökök közvetítésével. Mindenki kockázati felárat számol, mert továbbra is nagy a bizonytalanság az oroszok szándékait illetően.
A megoldások hosszabb távra szólnak, a tél még mindig kérdéses Németországban.
A szolgáltató a felhasználói nyilatkozatokat vetette össze nyilvános adattárral, így bukkant az állami vízmű szerintük jogosulatlanul lakossági fogyasztóként bejelentett vállalkozásokra. Innentől kezdve gazdasági díjszabás szerint kell fizetniük a fogyasztóknak, ami többszöröse a korábbinak.
Teljesen normális, hogy a gáz fűtőértéke ingadozik, jogszabályilag az ingadozás mindössze 5 százalék lehet. A lakosság épp az ingadozás miatt az elfogyasztott energia után fizet, nem pusztán az elfogyasztott köbméter számít. A kormány ezzel eredetileg nem számolt az új rezsiszabályozás kialakításakor, ezt most korrigálják.
A dollárhoz képest történelmi mélypontra került a forint, az euróhoz viszonyítva már egy százalékon belül van a mélyponttól.