20 éven át figyeltek egy madárcsapatot, és a végére kiderült: vannak köztük barátok
Úgy tűnik, a barátság nem csupán az emberek sajátja: egy madárfajnál is megfigyeltek hasonló kapcsolatot.
Úgy tűnik, a barátság nem csupán az emberek sajátja: egy madárfajnál is megfigyeltek hasonló kapcsolatot.
Átírhatja a sebészeti és terápiás protokollokat egy új ultrahangos 3D-s nyomtatási technika.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Izraeli kutatók bizonyították, hogy a légzés, pontosabban annak ritmusa is olyan egyedi lehet, mint az ujjlenyomat, így a levegővételek akár személyazonosításra is használhatók.
Holland kutatók az alkoholfogyasztással kapcsolatos szubjektív testi érzések nyomába eredtek.
A csernobili atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem. Euróban számolva tízmilliókat emészthet fel a kár elhárítása, újabb nemzetközi segítségre lesz szükség.
Megváltást jelenthet a hosszú ideje térdfájdalommal küzdőknek a fül elektromos impulzusokkal történő ingerlése.
A meghökkentő javaslat csak egy azok közül, amelyekkel egy angol szakértői bizottság állt elő.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei. A területen az utóbbi időben több érdekes és fontos tudományos eredmény is született.
Csak a bőrüket károsítják, a pénzüket szórják, de nincs rá szükségük. Ez a lényege annak a tudományos értékelésnek, amely a fiatal lányoknak szóló bőrápolási TikTok-videókról szól.
A denevérek szuperképessége: igen sokáig élhetnek anélkül, hogy daganatos megbetegedéstől kellene tartaniuk. E különlegesség magyarázatát keresték amerikai kutatók, hogy azután az így felfedezett rákmegelőző módszereket akár az emberekre is alkalmazhassák.
Nem akkor fognak a városi fák hatékonyan hűteni hőhullámok idején, ha sok van belőlük, hanem ha a telepítésükkor olyan szempontokat is figyelembe vesznek, mint a helyi klíma, az épített környezet vagy a már ott élő növények. Az elsivatagosodó Szegeden török és kazah fajokkal is kísérleteznek.
Több mint 200 ezer hetven év feletti, különböző korszakokban született személy egészségügyi adatait nézték át az Egyesült Államoktól Anglián át az Európai Unió több országáig. A nagy kérdés az, mit is mutatnak pontosan az eredmények.
Erről is a TikTok tehet meg a Spotify? Részben igen. Megint rövidülnek a slágerek.
Befolyásolja-e az emberi környezetszennyezés a villámok kialakulását? És ha igen, lehetne-e ilyen módon mást is változtatni az időjáráson? Ezek a kérdések egy hajózási szabályozás nyomán merültek fel.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Újabb diabéteszfajtát azonosítottak a három fő- és közel tucatnyi altípus mellett. De miért van ennyire sokféle cukoranyagcsere-zavar, mi köztük a különbség, milyen tényezők hajlamosítanak ilyen betegségre? A válaszok 590 millió embert érintenek közvetlenül, számuk pedig egyre nő.
Bizonyos agyi funkciók sajátosságain kívül biológiai gyökerei is lehetnek annak, hogy valaki mennyire és hogyan élvezi a zenét – állítja egy nemzetközi kutatócsoport.
Kutatások korábban számszerűsítették, hogy a kezeletlen magas vérnyomásban szenvedőknél 42 százalékkal nagyobb a demencia kialakulásának kockázata, mint az egészséges embereknél. Keveset foglalkoztak viszont a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek hatásával erre a kockázatra. Ezt a hiányt pótolták most kínai és amerikai kutatók.
Kutatók arra voltak kíváncsiak, milyen agyi folyamatok magyarázzák azt a jelenséget, hogy az emberek másképp ítélik meg a saját rasszukhoz tartozó arcokat, mint a tőlük idegeneket. A kutatás kanadai, az eredmény a világon bárhol érvényes.