Egyre több egyetem csábít gyorsított képzésekkel a mesterszakokra
A szokásos kettő helyett akár egy év alatt is diplomát szerezhetnek a hallgatók több gazdasági mesterképzésen. A rövidíthető szakok 2023 szeptemberétől indulnak.
A szokásos kettő helyett akár egy év alatt is diplomát szerezhetnek a hallgatók több gazdasági mesterképzésen. A rövidíthető szakok 2023 szeptemberétől indulnak.
A belügy parlamenti államtitkára a szerint visszamenőleg is kifizetik a tanároknak az elmaradt béremelést.
Csalódott diákok, kapkodva módosított szabályok: a felsőoktatási jelentkezési rendszer újabb változtatásától nemigen várható több diplomás és emelkedő színvonal a hazai egyetemeken.
A Karinthy Frigyes Gimnázium felmondott tanára szerint érezhető a fáradás és a reménytelenség az oktatásügyi mozgalomban, de úgy látja, hogy a vidéki településeken van most olyanfajta hangulat, amilyen ősszel Budapesten volt.
Kedden egész nap akcióznak a pedagógusok, a diákok és a szülők, akik az oktatás problémáira próbálják felhívni a figyelmet.
A centrumok a PDSZ ügyvivője szerint azonban nem ismerik elég jól a jogszabályokat.
Kétórás figyelmeztető sztrájkkal csatlakoznak a szakképzős tanárok is a pedagógusok szakszervezetei által január 31-re szervezett országos sztrájkhoz. Az utóbbi hetek legnagyobb megmozdulása kezdődik.
Korábban a háborúval és a rezsicsökkentéssel indokolták, hogy miért nincs pénz a felújításra.
Nem érik be az 52 eurós béremeléssel a portugál pedagógusok, tízezrével vonultak utcára.
A Békéscsabai Szakképzési Centrum szerint viszont minden rendben, a hőmérséklet mindenhol megfelel az előírásoknak.
A héten megjelent egy hangfelvétel, amellyel kapcsolatban már a rendőrség is vizsgálódik.
A kormánymédia hangfelvételekre hivatkozva állítja, hogy pénzért lehetett bejutni a főváros egyik legjobb középiskolájába. A rendőrség nyomozást indított, az iskola vezetői hallgatnak, de állítólag az intézmény jogi útra tereli majd az ügyet.
A Pedagógus Egység nevű tanárcsoport aktivistái az országos pedagógussztrájk-hét zárásának szánják performanszukat.
Több száz diák gyűlt össze péntek reggel fél nyolcra az Astoria előtt, hogy szolidaritást vállaljanak az oktatásügyi reformokért sztrájkoló tanáraik mellett. A szervezők azt ígérték, folytatják a megmozdulásokat.
Már a rendőrség is nyomoz az Eötvös József Gimnáziummal kapcsolatban kirobbant vesztegetésgyanú ügyében, amellyel kapcsolatban hangfelvételek kerültek ki a sajtóba.
A még megmaradt hat állami egyetemből a hvg.hu információi szerint több is fontolgatja a modellváltást. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter szerint ennek a "kuratóriumi modell sikeressége az oka", de ennél sokkal nagyobb szerepet játszik a félelem attól, hogy aki kimarad, annak nem lesz pénze ahhoz, hogy versenyképessé váljon.
A szülők szerint az arcukba hazudnak, a gyerekeiknek még januárban is voltak óráik az állítólag lezárt harmadik emeleten.
Tantermek, vizesblokkok és közösségi terek újulnak meg, bővül az eszközpark.
Hat helyi oktatási intézmény fogott össze a sztrájk során.
Mint írta, most már azt a példát tudja mutatni, amelyet a legfontosabbnak tart: ha valahol nem becsülnek meg, ha a véleményed nem számít, ha megaláznak, mert azt hiszik, megtehetik, akkor ne tűrj csendben, hanem állj fel, menj el onnan.