Index: A külföldi egyetemisták 10-20 százaléka csak azért jelentkezik magyar egyetemre, hogy fél év után Nyugat-Európába költözhessen
Az Index névtelen informátorai szerint intelligens migrációról van szó.
Az Index névtelen informátorai szerint intelligens migrációról van szó.
Nyilatkozatukban azt írták, semmilyen célt nem értek el az eddigi akciókkal.
A legnagyobb megmozdulás január 31-ére várható, ekkor már a szakképzésben dolgozók is csatlakoznak.
Megíratták a tavalyi magyar felvételi tesztet egy robottal. Egy közepes gimnáziumba akár fel is vennék.
A kultúráért és innovációért felelős miniszter szerint az elmúlt öt évben elkezdődött modellváltás nyomán a felsőoktatási intézményeknél is "óriási javulás van".
Január 23-án országos sztrájknapok kezdődnek, van olyan vidéki város, ahol az összes gimnáziumból jelezték, hogy csatlakoznak az akcióhoz. De a legnagyobb megmozdulásra január 31-én lehet számítani, amikor a szakképzésben dolgozók is csatlakoznak az ülősztrájkhoz. A pedagógusok azt is követelik, hogy vonják vissza a kormányrendeletet, ami változtatott a tanárok kirúgásának szabályain.
Hétfőtől sztrájkolnak a tanárok, a minisztérium csak csütörtökön egyeztet velük.
Az egyetemi kutatásokat támogató Horizont Európa programoktól eltérően az Erasmus+ támogatásainak átvállalását megengedheti magának a kormány, de kérdés, hogy az ösztöndíjakat az eddig megszokottak szerint kamatoztathatnák-e a diákok.
Hiába mondja a kormány, hogy szükség esetén állami százmilliárdokból állja a hallgatók külföldi ösztöndíját és finanszírozza a kutatóhelyek munkáját, ha az uniós vita miatt meglazulnak az egyetemek nemzetközi kapcsolatai, annak beláthatatlan következményei lesznek. Súlyos ár ez azért, hogy Orbán Viktor a befolyása alatt tudhassa a tudományos életet.
A miniszter azonban hagyott magának egy kiskaput: azt mondta, csak akkor mond le, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás ebben az ügyben.
Johannes Hahn költségvetésért felelős európai biztos a jövő héten külön-külön fogadja Brüsszelben Varga Judit igazságügyi és Navracsics Tibor területfejlesztési minisztert – tájékoztatta a Népszavát az Európai Bizottság.
A salgótarjáni Madách Imre Gimnázium egy külsős céget bízott meg a próbaérettségi lebonyolításával, amiért a diákoknak fejenként közel 5000 forintot kellett fizetniük. A tankerületi központ szerint ugyanakkor az iskolának nem volt engedélye erre.
Mindkét pedagógus nehéz szívvel döntött a felmondás mellett, mint írták: „Nem szerettünk volna pályaelhagyókká válni, mégsem hagytak nekünk más lehetőséget”.
Cseh Katalinék szerint a program finanszírozásában meg lehet kerülni a kormányt.
A szakszervezeti szövetség úgy véli, a kormány erőfitogtatással próbál válaszolni megoldás helyett.
Öt nappal azután, hogy kiderült, a modellt váltott egyetemeket kizárják a programból, reagált a testület.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete cinikusnak, embertelennek és megfélemlítést célzónak nevezte az új kormányrendeletet.
Janisch Attila fakadt ki, miután András Ferenc, a Színház- és Filmművészeti Egyetem új tanára azt mondta, benne ugyan fel sem merült korábban, hogy ott tanítson, de a hely úgyis „rezervátum” volt.
Arról kérdezték a külügyminisztert, ha annyira aggódik a magyar hallgatók sorsa miatt, hajlandó lenne-e lemondani kuratóriumi tagságáról a Széchenyi István Egyetemért Alapítványban.
Mire mehet ki az a rendelet, amely lehetővé teszi, hogy a tankerületek csak nyáron rúgják ki a polgári engedetlenségben részt vevő pedagógusokat? Készül a Nagy Nyári Leszámolás, vagy Pintér elengedte a gyeplőt, és azt akarja mutatni, hogy a tiltakozás annyira felesleges, hogy még csak retorzió sem jár érte?