Megtalálhatták a Jupiter ikertestvérét, még csak most formálódik
Kialakulóban lévő óriás gázbolygót fedezett fel két ausztrál tudós.
Kialakulóban lévő óriás gázbolygót fedezett fel két ausztrál tudós.
Charles Darwin milliárdokat érő – valójában pedig felbecsülhetetlen értékű – kéziratait nemrég adta vissza egy ismeretlen a Cambridge-i Egyetem könyvtárának.
A mindössze 4 centi hosszú példány egy tó közelében bóklászott, amikor természetjárók megtalálták. A szeme rózsaszín, a bőre és a páncélja pedig világos.
Szinte az egész emberiség ki van téve a légszennyezésnek: a világ népességének mintegy 99 százaléka lélegzik olyan levegőt, amelyben határérték felett vannak a szennyezőanyagok – közölte hétfőn közzétett éves jelentésében az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Szegedi kutatásaira fordítja a dán Novo Nordisk Alapítvány elismerésével járó jutalmát Karikó Katalin – közölte a Szegedi Tudományegyetem.
A kutatók nem zárják ki, hogy idővel olyan tárlatok is nyílhatnak majd, ahol a látogatók beleszagolhatnak egy-egy kegytárgyba.
Remekül modellezi a baktériumok együttélésének szabályait egy szinte minden konyhában fellelhető kiegészítő, a mosogatószivacs.
Több tucat Covid–19 elleni oltást vett fel állítólag egy magdeburgi férfi, hogy hamisított, de valódi oltóanyagszámmal ellátott Covid-igazolványokat adhasson el olyanoknak, akik nem akarják beoltatni magukat – közölte a rendőrség vasárnap.
Hét római kori sírt, azok mellékleteként korabeli illatszeres üvegecskét, több fibulát, valamint korsó-pohár együttest is találtak a régészek egy, a pécsi belvárosban folyó építkezés során – közölte a Janus Pannonius Múzeum.
Minél szélesebb körben hozzáférhető az emberi ismeretek tárháza, annál nagyobb az esély, hogy az érdeklődő amatőrök áttöréseket érjenek el. Sokoldalúság című könyvében David Epstein, a teljesítménynövelés szakértője egy olyan példatörténetet mutat be, amelyben egy ritka és súlyos betegségben szenvedő iowai nő szakorvosokat meghazudtoló genetikai felfedezéseket tesz. Az alábbiakban Epstein könyvéből közlünk egy szerkesztett részletet.
Az orosz űrügynökség még nem árulta el, pontosan mi lesz az űrállomáson, de a „normális kapcsolatok” helyreállítását a gazdasági szankciók feloldásához kötik.
Száz éve, 1922. április 2-án halt meg Hermann Rorschach svájci pszichiáter és pszichoanalitikus, a róla elnevezett projektív-teszt kidolgozója.
A fény egy érdekes légköroptikai jelenség hatására jött létre. Általában napkelte vagy napnyugta környékén lehet látni.
Két különálló kutatás számolt be erről. Az egyikben 22 ezer, a másikban 3 millió résztvevővel dolgoztak a szakértők.
Az első teljes emberi genom várhatóan új információkkal szolgál az emberi egészségről és arról, hogy mi teszi az embert egyedülállóvá.
A színésznél afáziát diagnosztizáltak, mely egy neurológiai rendellenesség. A tüneteket stroke, de akár fejsérülés is kiválthatja.
Az áprilisi napközelsége után májusban földközelbe kerülő C/2021 O3 (PANSTARRS) nevű üstökös az előrejelzések szerint május elején szabad szemmel is látható lesz, majd kis távcsövekkel egész nyáron át megfigyelhető lesz az északi égbolt csillagképei között – írta Tóth Imre, az Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) tudományos tanácsadója a csillagaszat.hu-n közzétett cikkében.
A kutatók három mesterséges édesítőszert vizsgáltak meg, ezek 3-14 százalékkal növelték a rák kialakulásának kockázatát.
A kanadai tavakban szabadon engedett aranyhalak a jelek szerint nagyon jól érzik magukat, így hatalmas méretűre nőhetnek.
Az Earadel nevű csillag 12,9 milliárd fényévre van tőlünk, vagyis alig 900 millió évvel azután keletkezett, hogy az unverzium megszületett.