Kutatók állítják: a politikai beállítottság kimutatható az agyműködésben
A jobbosok és a balosok fejében másképp reagálnak az idegsejtek.
A jobbosok és a balosok fejében másképp reagálnak az idegsejtek.
Az eddigi kísérletek alapján megduplázhatja a túlélési időt az a tesztelés alatt álló védőoltás, ami a glioblastoma nevű agydaganatban szenvedő betegeket hivatott segíteni.
Több tekintetben is előnyös lehet a taurin fogyasztása egy friss vizsgálat szerint, egyebek mellett az is kiderült, hogy a hosszabb, egészségesebb élethez is hozzájárulhat. Az egyelőre nem világos, hogy az emberek esetében is érvényesek-e ezek a megállapítások, az pedig pláne nem, hogy milyen mértékű fogyasztásról beszélhetünk.
Nincs is egyértelműbb módszer arra, hogy megtudjuk, mi zajlik a földkéreg alatt, minthogy lefúrunk oda – valószínűleg ez járt a kínai tudósok fejében is, mielőtt belekezdtek egy elképesztően mély lyuk fúrásába is Kínában.
Különös eset tartja lázban az internetet, miután egy Curtis nevű gamer állítja, a fejhallgatója maradandó elváltozást okozott a koponyáján. Mangó Gabriella háziorvos megválaszolta, valóban lehetséges-e ilyesmi, főleg egy csont esetében.
A jogrendszer reformját is elhozhatja az a bírósági eljárás, amely során egy négy gyermekét elvesztő édesanya ártatlanságát sikerült bebizonyítani.
A brit Lancasteri Egyetem kutatói hat éven át vizsgálták, hogyan változik az Egyesült Királyságban élők szexuális identitása. Az eredmény alapján nem csak a fiatalokra kellene fókuszálni.
A Föld köpenyéből származó kőzetet sikerült kiemelniük a tudósoknak az Atlanti-óceán mélyéről. Választ adhat arra is, hogyan keletkezett az élet a Földön.
A soproni ELKH Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet (FI) munkatársai a világ több mint 10 különböző országában tevékenykedő kutatókkal együttműködve vizsgálják Földünk villámtevékenységét, amely a bolygó klímaállapotának egy, a Nemzetközi Meteorológiai Világszervezet (WMO) által is kitüntetett figyelemben részesített jelzőrendszere.
A pszichológus szerint teljesen természetes reakció, ha telefonálás közben sétálgatni kezdünk.
A Tejútrendszer négy új exobolygójának, vagyis Naprendszeren kívüli planétájának létét erősítette meg egy nemzetközi kutatócsoport az Európai Űrügynökség (ESA) és a Svájci Űrhivatal Cheops űrteleszkópja segítségével – jelentette be a berni és a genfi egyetem.
Több betegség diagnosztizálásában is segíthet a George Washington Egyetem kutatóinak új fejlesztése, egy olyan kapszula, ami képes a gyomorban felvételeket készíteni, és mágnes, valamint joystick segítségével távirányítani is lehet.
A Parkinson-kór diagnosztizálásához fejlesztettek ki egy új algoritmust ausztrál és amerikai kutatók. A modelljük a világ minden tudósa számára ingyenesen érhető el.
Mint a Terminátorban: hamarosan olyan robotok jöhetnek, amelyek szinte megtévesztésig hasonlítanak az emberekre. Ehhez járulhat hozzá a Stanford Egyetem munkatársai által kifejlesztett új, többrétegű, szintetikus bőr.
Egy új, lézeralapú technológiával lehetővé válhat a drónok repülés közbeni töltése, mellyel folyamatosan repülhetnének az eszközök, így például egy katasztrófahelyzetben is hatékonyabbak lehetnének, amikor emberek után kell kutatni.
Különös módszerrel lehet kezelhető a diabétesz, tudósok ugyanis sejtek átalakításával érhetik el, hogy az emberi szervezet újra képes legyen inzulint termelni.
A Tejútrendszer közepén lévő szupermasszív fekete lyuk, a Sagittarius A* 6 millió évvel ezelőtt egy hatalmas energiakitörést produkálhatott, melynek szálai a mai napig fennmaradtak. Ezeket fedezték fel most.
Nem csak biológiailag lebomló – tehát környezetbarát – lehet a Newcastle és a Northumbria Egyetem kutatói által kifejlesztett, gombaalapú ruhaanyag, de önmagát is képes lehet javítani.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ (PTE KK) Neurológiai Klinikáján már távolról is elvégezhető a Parkinson-kór kezelésében kulcsfontosságú agyi stimuláció programozása, amivel az intézmény szerint több ezer beteg életét könnyítik meg. Az új eljárásokra nagy szükség is van, miután a rettegett betegség világszerte rohamosan terjed, több szakértő már „Parkinson pandémiáról” beszél.
A második világháború idején, 1942-ben küldetés közben rejtélyesen eltűnt H.M.S. Triumph brit tengeralattjáró roncsát fedezték fel a görög partoknál – jelentette az ANA görög hírügynökség.