Kioperálták a világ legnagyobb vesekövét, akkora, mint egy 6-9 hetes macska
Azt nem tudni, mióta nőtt a Srí Lanka-i beteg szervezetében az a vesekő, ami a világ legnagyobbjának nevezhető, de az biztos, hogy igen komoly fájdalmakat okozhatott neki.
Azt nem tudni, mióta nőtt a Srí Lanka-i beteg szervezetében az a vesekő, ami a világ legnagyobbjának nevezhető, de az biztos, hogy igen komoly fájdalmakat okozhatott neki.
A Varda Space Industries nevű kaliforniai cég célja, hogy jobb termékeket állítson elő az űrben, mint ami a Földön lehetséges.
Nem a madárinfluenza, hanem az El Nino éghajlati jelenség miatt felmelegedett csendes-óceáni áramlatok következményei okozhatták több száz madár pusztulását Mexikó csendes-óceáni partvidékén – közölte a mexikói kormány helyi idő szerint csütörtökön.
Az anyatej a kisbabák legideálisabb tápláléka, és a hosszabb ideig tartó szoptatás mellett már idáig is sok érv szólt. Az Oxfordi Egyetem kutatói egy újabbat is említenek: a későbbi tanulmányi eredményre is hatással lehet az anyatejes táplálás időtartama.
Különleges változtatásokkal tarthatják fenn az agyműködésüket a polipok és a tintahalak új tanulmányok szerint.
Stépán Gábor Széchenyi-díjas gépészmérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja vehetett át a mindenkori köztársasági elnök elnökletével működő díjbizottság elismerését.
Egy szerdán közzétett új tanulmány megállapításai új reményt adhatnak a fájdalmas endometriózisban szenvedő nők millióinak – a betegség erős menstruációval, teherbe esési problémákkal és erős, hosszan tartó fájdalommal járhat együtt, és a szakértők sem tudják pontosan, mi okozhatja.
A NASA Parker Solar Probe szondája ötödik éve tanulmányozza a Napot. Egy 2021 végén végzett mérésnek lett meg most az eredménye. Azért is rendkívül fontos, mert a napszél forrásának megértése segíthet pontosabban előrejelezni az űridőjárást és a napviharokat, amelyek hatással lehetnek a Földre.
Ugyan még a hatósági jóváhagyásra is szükség lesz, de a SpaceX elnök-vezérigazgatója szerint másfél-két hónapon belül elindulhat a Csillaghajó második prototípusa, a Ship 25.
Ausztrál kutatók vizsgálati eredményei szerint a mentális betegségek sokszor jóval nyilvánvalóbban érhetők tetten a testben, a rossz fizikai egészségben, mint az agyban.
A Cambridge-i Egyetem kutatói által létrehozott szintetikus embrió segíthet megtudni, milyen folyamatok zajlanak le a fogantatás első heteiben. A kísérlet etikailag a szürkezónába tartozik: nincs ugyan megtiltva, de elvégzése számos kérdést felvet.
DNS-vizsgálattal sikerült azonosítani egy nőt, akinek ruhazsákban eltemetett maradványait 45 évvel ezelőtt találták meg Nevada északi részén, egy elhagyatott vidéken – közölte szerdán a nevadai rendőrség.
Több évtizede próbálnak rájönni arra a kutatók, miként vált egy sűrű, átláthatatlan gázfelhővel teli helyből egy könnyen átlátható hely a világegyetemben. A választ a James Webb űrteleszkóp adhatta meg.
Rendkívül érdekes ötlettel állt elő a japán N-Ark startup: egy olyan lebegő város terveit vázolták fel, ami több dolognak, így a turizmusnak, az orvosi intézményeknek is otthont adna – és több tízezer embert is el tudna látni.
Norvég kutatók szerint a jegesmedvék életére már nemcsak az egyre fokozódó sarkköri jégolvadás, hanem a jégrétegek mélyén található úgynevezett örök vegyi anyagok is komoly hatást gyakorolhatnak.
A globális felmelegedés miatt jelentősen nő a turbulencia kialakulásának kockázata a repülésnél – állapította meg egy új tanulmány.
A tudósok kétmillió távoli galaxist, kvazárt (csillagszerű objektumot) és csillagot figyeltek meg egy projekt első szakaszában, amelynek célja, hogy elkészüljön az univerzum részletes, 3D-s térképe.
A szőrtüszők őssejtjeinek puhításával lehet elérni a hajszálak újbóli növekedését, állítják tudósok, akik egereken már sikerrel tesztelték az eljárást.
Évente több ezer ember hal meg Németországban a nyári hőséghullámok miatt egy kedden ismertetett felmérés szerint.
Útnak indult a Műegyetem ötödik kisműholdja, az MRC-100 a SpaceX Falcon 9-es rakétájának Transporter 8 missziójával magyar idő szerint hétfőn 23:35-kor a kaliforniai Vandenberg-űrközpontból – közölte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kedden.