Egy plusz ér nő az emberek karjába, és a jelek szerint ott is marad
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
Egy térbeli fénymodulátort fejlesztettek ki a tudósok, ami precíz fényszabályozással hoz létre hologramot. Ez a megoldás önvezető autókban és az orvoslásban is jó szolgálatot tehet a jövőben.
Az Oxfordi Egyetem kutatói számoltak és kísérleteztek, hogy aztán kiderüljön, hogyan akadályozható meg, hogy a ketchup a ruhánkon landoljon.
Felmérték, hogyan változott 20 év alatt világszerte a depresszió elleni gyógyszerek fogyasztása. A magyarországi eredmények nem túl jók.
A kísérlet során azt figyelik meg, hogy miként befolyásolja a lúdfű sejtszerkezetét és sejtműködését az űrbéli mikrogravitációs környezet.
Triplán is környezetbarát módszert sikerült találniuk tudósoknak, hogy lehet tartós elektródákat gyártani akkumulátorokba. Ami a legjobb: ilyen módon tovább is tartanak a telepek.
Az amerikai Tuft Egyetem kutatói szerint aki e-cigarettát szív, annak jóval nagyobb eséllyel lesznek szuvasak a fogai, mint azoknak, akik kerülik ezt a terméket.
Több mint 3000 éves skarabeusz pecsétnyomót találtak egy régészeti oktató-kiránduláson Izrael központi részét, Tel-Aviv szomszédságában – jelentette a Maárív című újság.
A James Webb űrteleszkóp adatait feldolgozó tudósok teljesen új képetkaptak arról, hogyan is néz ki a Sas-köd legismertebb régiója.
A Szent Ilona-szigeten élő Jonathan teknős valamikor 1832-ben születhetett, de van, aki szerint már 200 évnél is idősebb.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint 1 Celsius-fokkal volt melegebb a mostani november, mint az 1991-2020-as évek átlaga.
A NASA 2027-ben indít majd egy leszállóegységet a Szaturnusz holdjához, a Titanhoz, a James Webb űrteleszkóp és a Keck Obszervatórium adatai alapján azonban már most vizsgálni tudják az égitestet.
Egy frissen felfedezett dinoszaurusz úszott és vadászott is, madárszerű testén elöl hosszú nyaka, hátul hosszú farka volt, ráadásul fogakkal is rendelkezett – állapították meg kutatók a megtalált maradványok alapján.
A kutatók szerint a Streptococcus képes arra, hogy a szervezetből vegyen fel tápanyagot a szaporodásához akkor, amikor az antibiotikum épp ezt akarja legátolni.
Második esélyt kapott az életre egy 61 éves angol férfi, miután egy sebészcsoport egy robottal végzett műtét során eltávolított a nyelőcsövéből egy 6 centiméteres rákos daganatot.
Két múmián azonosítottak érdekes tetoválásokat, mindkét testen volt istenábrázolás is.
A kutatók a körömelváltozások és a vitaminhiány közötti összefüggéseket keresik a vizsgálataik során.
Eddig úgy vélték, hogy az öregedéssel a tanuláshoz ehhez szükséges idegrendszeri képességek is halványulnak, ám egy új, egereken elvégzett kísérlet most ígéretes választ adott arra, hogy ez lehet, mégsem így van.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatói szerint a pandémiás karanténidőszak miatt a tizenévesek agya sokkal gyorsabban öregedett, mint egyébként kellene.
A tudósok a Viking–1 marsi szonda adatai alapján úgy vélik, 3,4 milliárd éve egy akkora aszteroida találta el a Marsot, amekkora a Földön kipusztította a dinoszauruszokat.