Rákbetegek saját felturbózott immunsejtjeiből építettek rák elleni mikrohadsereget
Rákos sejtekre génszerkesztéssel kihegyezett T-sejteket engedtek szabadon egy kísérletben rákbetegek szervezetében. Az eredmények biztatóak.
Rákos sejtekre génszerkesztéssel kihegyezett T-sejteket engedtek szabadon egy kísérletben rákbetegek szervezetében. Az eredmények biztatóak.
Zábori Balázs fizikus, űrkutatási rendszermérnök szerint ez akár már 2036-ban megvalósulhat.
A kutatók 20 órányi vízalatti felvételt elemeztek ki.
Elkészült a rövidszőrű magyar vizsla teljes genetikai fajtaprofilja. A kutatásnak köszönhetően lehetségessé vált az egyes egyedek genetikai fajtatisztaságának bizonyítása vagy kizárása.
Megnyílt az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) új klinikai kutatócentruma, amely Alzheimer-kór korai felismerésén, a betegség kialakulásában részt vevő idegélettani tényezők pontosabb megismerésén dolgozik.
A Wolf-Lundmark-Melotte törpegalaxist több mint 100 évvel ezelőtt fedezték fel, ám eddig csak homályos képet sikerült készíteni a 3 millió fényévre lévő objektumról.
Huszonnégy, kiváló állapotban fennmaradt nagyobb bronzszoborra, szobrocskákra és rengeteg pénzérmére bukkantak egy római kori termálfürdő romjai alatt Toszkánában, szakértői vélemények szerint a páratlan lelet a legjelentősebb a maga nemében a riacei bronzszobrok felfedezése óta.
Lázár Viktória, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) tartozó Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársa az általa kifejlesztett új eljárással kimutatta, hogy az antibiotikum-keverékek hatékonysága sokszor nagyságrendekkel gyengébb, mint az önállóan alkalmazott antimikrobiális hatóanyagoké – tájékoztatott az ELKH.
A kutatók az egyiptomi tengerparton, a felszín alatt 13 méterrel találtak rá egy több mint egy kilométer hosszú alagút bejáratára.
November 2-án egy olyan napvihar érte el a Földet, ami rést ütött a bolygót védő mágneses mezőn. Az eredmény lenyűgöző lett.
Csillagászok felfedezték az eddigi ismeretek szerint a Földhöz legközelebb eső fekete lyukat, amely 1600 fényévre található a bolygótól.
Jelentősen nő az őszi meleg periódusok száma Magyarországon, ami kedvező az őszi belföldi turizmus számára és kitolja a fűtési időszak kezdetét, de káros hatással lehet a lombhullató erdőkre – írja elemzésében Szabó Péter éghajlatkutató és Pongrácz Rita meteorológus.
Partra vetődött és elpusztult hétfőn egy 7,6 méter hosszú északi kacsacsőrű cet – közölte az Észak-franciaországi Emlőstani Koordinációs Központ (CMNF), a baleset rendkívülinek számít, mivel ez a cetfajta az Északi-sarkvidéken él.
Az ausztrál kutatók szerint érdemes lenne az agyban lévő fehérjékre koncentrálni, az egyensúly fenntartásával ugyanis megelőzhető lehet a demencia.