Órákkal előre megjósolta a NASA, hol fog becsapódni a Földbe egy meteorit
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A japán űrügynökség Equuleus nevű műholdja olyan adatokat rögzít majd, ami segíthet megvédeni az űrhajósokat a Föld–Hold utazás során.
Az új antibiotikumok kifejlesztése gyakran évekbe telik és dollármilliókba kerül, ráadásul egyre több esetben hatástalanok a szuperbaktériumok ellen. Kutatók úgy találták, hogy a hétköznapi élelmiszerekben is gyakran használt édesítők két rezisztens baktérium ellen hatásosak lehetnek.
Az eddigi legfiatalabb olyan gázóriást találták meg a csillagászok, ami kétféle módon is képződhetett.
Egy közönséges parazita nagy hatással lehet a farkasok viselkedésére, sőt, egyes esetekben egy falkán belül csak a fertőzött állatok szaporodnak. Két amerikai vadökológus 27 évig figyelte a szürkefarkasokat, és meglepő eredményekre jutottak.
Ugyan az akár 2000 éves ókori római utak többsége mára már teljesen eltűnt, a helyükön jó eséllyel napjainkban is virágzik a gazdaság. Az útkutatás eredményei a jövő infrastrukturális tervezéseire is kihatással lehetnek.
A régészek több olyan maradványt is találtak a Colosseum ősi csatornájában, ami arra utal, hogy az amfiteátrumban tacskók is voltak.
Megerősítették a CITES panamavárosi természetvédelmi konferenciáján a hatvan cápafaj nemzetközi védelméről hozott előző heti, történelminek nevezett döntést, amely ezzel hatályba lépett.
A tudósok végre bizonyítékokat találtak arra, hogy a Föld éghajlata valójában önszabályozó. Kiderült az is, nekünk ez most nem segít sokat.
A régóta misztikusnak tartott villámról született új felfedezés hatékonyabb villámvédelemhez vezethet.
Akár egymillió fontért is elkelhet egy Charles Darwin angol természettudós által írt és dedikált kézirat a Sotheby's aukciósház New York-i árverésén.
Különösen jó állapotban konzerválódott dinoszauruszfosszíliát találtak Belső-Mongólia területén, egy tó fenekén az iszapban. A házi macskánál nem sokkal nagyobb állat több mint száz millió évvel ezelőtt élhetett.
Öt ország – köztük Magyarország – hét kutatóintézete és egyeteme, valamint kis- és középvállalkozások vesznek részt abban a kutatási projektben, amelynek célja, hogy Afrika robbanásszerűen fokozódó élelmiszerigényét környezetkímélő módon lehessen kielégíteni a jövőben. Magyar részről egy laskagomba-termesztő társaság is részt vesz a programban.
Az elkövetkezendő tíz év legfényesebb és legnagyobb Marsa lesz látható egész decemberben az égbolton. A vörös bolygó december 1-jén ér földközelbe, majd december 8-án kerül szembenállásba a Nappal az égbolton. Szabad szemmel nézve csak a Jupiter látszik majd nála fényesebbnek.
A katasztrófában tizenhárom ember tűnt el. Videó van arról, ahogyan egy gerendába kapaszkodó embert megtalálnak az elöntött garázsában.
Sikeresen végezték el az első vizsgálatokat embereken azzal az új működési elven alapuló fájdalomcsillapító gyógyszerrel, amelynek kifejlesztése a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem szakembereinek köszönhető.
A NASA tudósai a Markarian 501 nevű blazárt figyelték meg, hogy megtudják, honnan érkezik a hihetetlen nagy sebességgel útnak indított sugárzása.
Új hangyafajt fedeztek fel a kutatók. A leletet még 1930-ban találták meg, de végig rosszul volt felcímkézve.
Felelősségre vonja a japán űrügynökség azt az űrhajóst, aki meghamisított adatokat közölt egy korábban elvégzett kísérletről.
A teflonedény felsértése után már könnyen leég benne az étel, azonban ez még mindig csak a kisebb probléma. Jóval aggasztóbbak azok az egészségügyi kockázatok, amelyekre ausztrál szakemberek hívták fel a figyelmet.