A kék bálnák a legnagyobb mikroműanyag-fogyasztók a világon
A kutatók szerint ha nem teszünk valamit a műanyagszennyezés ellen, hamarosan még rosszabbra fordulhat a helyzet a tengerekben.
A kutatók szerint ha nem teszünk valamit a műanyagszennyezés ellen, hamarosan még rosszabbra fordulhat a helyzet a tengerekben.
Az olasz kutatók egy tésztagyárral közösen kísérletezték ki, milyen környezetben és milyen anyagokkal kellene csomagolni a hőkezelt friss tésztákat, hogy azok szavatossági ideje hosszabb legyen.
A növények és a rovarok szimbiózisa évmilliók óta a természet része. Az elmúlt évtizedekben azonban valami megváltozott: agresszívebbekké, vagy inkább az eddigieknél jóval növényevőbbekké váltak a rovarok, amit egy friss amerikai kutatás is megerősít.
Kína hétfőn felbocsátotta az építés alatt álló Tiangong (Mennyei Palota) űrállomás utolsó modulját - jelentette az állami CCTV.
A MetaBallStudios egyik korábbi videója ismeretterjesztőként is megállná a helyét: azt mutatják be rajta – egészen újszerű megoldással –, hol van az egyes tengerek és óceánok feneke.
A NASA a „potenciálisan veszélyes” kategóriába sorolta az újonnan felfedezett aszteroidát, amely november elsején száguld el a Föld mellett – szerencsére biztonságos távolságban.
Több mint háromezer éves bronzkori leleteket, köztük bronztűt, miniatűr agyagkanalat, és feltehetően az egykori települést védő erődítés nyomait találták meg a régészek Jászszentlászló határában.
Egy új felfedezés arra világít rá, hogy a tengerek mélye tele lehet meglepetésekkel.
Írországi kutatók szerint a kutyák megbízhatóan tudnak különbséget tenni a normál testszag és a stresszes állapot illata között. Ezek az eredmények felhasználhatók négylábú barátaink kiképzésében is.
Nincs még egy annyira színes évszak, mint az ősz. A nyár végével elkezdenek sárgulni a falevelek, a táj pedig ennek köszönhetően gyönyörű színekben pompázik. Az összefüggéssel mindenki tisztában van, azzal viszont már kevesebben, hogy vajon miért is kezdenek sárgulni a növények ebben az évszakban?
Az iráni tüntetések szétverése miatt nem hívták meg a nagykövetüket az eseményre.
A NASA ezúttal több koronális lyukat is megfigyelt a Nap felszínén, amelyek egészen különleges alakzatba rendeződtek.
Az ősrobbanás után mintegy 400 millió évvel indult útnak annak az objektumnak a fénye, amit most a James Webb űrteleszkóp is érzékelt. Kiderült, valójában nem egy, hanem két objektum rejtőzik ott.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Solar Orbiter nevű eszköze a nyugodt koronáról – vagyis amikor a kevesebb a napkitörés – készített felvételt.
Új utakat nyithat a műanyag-feldolgozásban amerikai kutatók projektje: akár többször is vissza lehet állítani a használt műanyagot eredeti állapotába.
3D-nyomtatott műhússal készül betörni a piacra egy izraeli startup. A Redefine Meat (Hús Újragondolva) cég nemcsak arra ügyel, hogy a terméküknek húsíze legyen, a kinézete és a textúrája is igyekszik mindenben az igazit imitálni. A Deutsche Welle riportja.
Logikusnak tűnik, hogy az ismétlődő folyamatokat igénylő konyhai feladatok automatizálására robotokat vessenek be. Újabban már arra lehetőség van, hogy ezek a robotok meg is kóstolják az ételt, és döntsenek a további fűszerezésről.
A NASA InSight szondája rögzítette annak az égitestnek a hangját, ami 24 méter mély krátert ütött a Mars felszínébe.
Tavaly több mint 10 millió tuberkulózisos esetet regisztráltak, ez 4,5 százalékos emelkedés a 2020-as év adataihoz képest.