Rémálmok gyötrik? Így lehet elriasztani azokat
Svájci kutatók egy innovatív hangterápiás módszer segítségével próbálják elűzni a visszatérő rémálmokat.
Svájci kutatók egy innovatív hangterápiás módszer segítségével próbálják elűzni a visszatérő rémálmokat.
A kutatók a mesterséges intelligencia segítségével találtak rá arra az anyagra, amelyik az egérkísérletekben vissza tudta állítani az állatok szőrzetét.
A Readingi Egyetem kutatói szerint nemcsak ezüst-jodiddal lehet elérni, hogy egy felhőből eső hulljon alá.
Egyelőre csak kis létszámmal, de elindult az a kísérlet, amely során mesterséges vért kapnak az önkéntesek.
Az InSight éveken át mérte a bolygó szeizmikus aktivitását, mostanra azonban annyi energiája maradt csak, hogy a legérzékenyebb műszerekkel hallgatózzon.
Egy 36 éves spanyol nő testében még csecsemőkorában jelent meg az első daganat, majd újabbak követték – de mindből kigyógyult. A kutatók szerint ilyen esetet még egyetlen egyszer sem írt le az orvostudomány.
Egy frissen megjelent tanulmányban arra világítanak rá tengerkutatók, hogy az elsüllyedt hajók is komoly károkat képesek okozni a vízi élővilág számára.
Tizenegy évvel ezelőtt katasztrofális baleset rázta meg Fukusimát, amely egy nukleáris bomba sokszorosának megfelelő sugárzással mérgezte meg a vidéket, és egy életre alkalmatlan területet hagyott maga után. Most azonban úgy tűnik, hogy a természet utat tör magának. Az élővilág különleges alkalmazkodását egy tudósokból álló csapat vizsgálja, több száz kamerával és helyszíni felmérések segítségével kutatják a tiltott vidék élővilágát. Felfedezéseiket a Viasat Nature Fukushima – Természet a veszélyzónában című dokumentumfilmje mutatja be szombat este.
A Valisure 34 márka 148 termékét vizsgálta meg, és talált olyat, amiben az egészségügyi határérték ötvenszeresét mérték a benzol szintjéből.
A NASA már többször volt kénytelen elhalasztani az Artemis I indítását, a jelek szerint azonban erre még a hónapban sort tudna keríteni a szervezet.
Abraham Bredius, a hágai múzeum egykori kurátora 1921-ben vásárolta meg azt a műalkotást, amit később a szakemberek hamisnak minősítettek. Most úgy tűnik, mégis Brediusnak volt igaza.
Az öregkori elbutulást (demenciát) általában az emberekhez társítják. Azonban négylábú barátainkat sem kerüli el ez a betegség, még ha náluk esetenként nem is olyan egyszerű észrevenni a tüneteket.
Rejtély, hogy több százezer év különélés után hogyan tudta megérteni egymást a Homo sapiens és a neandervölgyi ember, ám ez nem gátolta őket a közös utódok nemzésében.
Kenyeret és ostyát is süthettek abban a monostorban, amit az Egysült Arab Emírségekben találtak.