Megmagyarázták a NASA tudósai, miért lehetünk egyedül a világegyetemben
A NASA tudósai szerint ha léteztek is más civilizációk az univerzumban, azok hamarabb kipusztították magukat, mint hogy az ember felvegye velük a kapcsolatot.
A NASA tudósai szerint ha léteztek is más civilizációk az univerzumban, azok hamarabb kipusztították magukat, mint hogy az ember felvegye velük a kapcsolatot.
Mikrotűkkel ellátott tapaszokkal lehetne megállapítani a koronavírus elleni védettséget egy új magyar szabadalommal, amely a bőrre ragasztva néhány nap elteltével elszíneződik, ha a szervezetben beindul az immunválasz
A Mars Express nevű űrszonda szerint olyan felhők képződtek a Mars felszínén, mint amilyenek a Földön jönnek létre. A különbség csak az, hogy előbbiek porból vannak.
A gyulladásos bélbetegségek egyik típusa, az elsősorban fiatal felnőtteket érintő Crohn-betegség kezelését immár őssejtek beültetésével is segítik Pécsen – közölte a régióközpont klinikáit működtető Pécsi Tudományegyetem.
A hangerő mérséklésével több mint egymilliárd ember hallását lehetne megóvni meg egy friss tanulmány szerint.
Egy friss kutatás szerint már 780 ezer évvel ezelőtt is megfőzte a zsákmányt az ember őse. Eddig úgy gondolták, ez valamikor 180 ezer évvel ezelőtt kezdődhetett.
Felvételeket készített az Európai Űrügynökség arról, ahogy a Nap felszínén 170 km/másodperc sebességgel száguldó gáz jut el a csillag egyik pontjáról a másikra.
A fémekben található, úgynevezett forró elektronok tulajdonságainak vizsgálatában értek el jelentős előrelépést magyar kutatók. Eredményeiket olyan fontos területeken használhatják fel, mint a napelemek és nanoméretű áramkörök fejlesztése, illetve különböző szenzorok érzékenységének javítása.
Három év alatt épült meg a Taocseng (Daocheng Solar Radio Telescope) rádióteleszkóp-rendszer a Tibeti-fennsíkon, a Napot figyeli majd.
Régóta ismert a passzív dohányzás jelensége, amikor egy másik személy cigifüstjét szívja be valaki. Viszont létezik egy még ennél is passzívabb, de ugyancsak a dohányzás jelentette veszély.
A galaxisunk legnagyobb és legpontosabb háromdimenziós térképét készítő Gaia űrtávcső munkájáért felelős konzorcium kapja a 2023-as Lancelot M. Berkeley – New York Community Trust „Érdemes Munka a Csillagászatban” Díját.
A kutatóknak sikerült kísérlettel igazolniuk a régóta meglévő elméletet.
Az amerikai kutatók vizsgálata szerint a nikotinamid-ribozid (NR) magas szintje tripla negatív mellrákot eredményezhet, és az agyba is adhat áttétet.
A Semmelweis Egyetem a 2021-es 55. helyről a 43. helyre lépett elő a világ legjobb egyetemeit rangsoroló listán a Kardiológia és kardiovaszkuláris rendszer kategóriában.
Nem elég, hogy valaki megfertőződik a Covid-19 vírussal, gyakran fogékonyabbá válik más betegségekre is. Amerikai kutatók a bélrendszerben találták meg a magyarázatot erre a jelenségre.
Végre véget ért az amerikai hadsereg X-37B űrrepülőgépének rekordot jelentő hatodik küldetése.
Rákos sejtekre génszerkesztéssel kihegyezett T-sejteket engedtek szabadon egy kísérletben rákbetegek szervezetében. Az eredmények biztatóak.
Zábori Balázs fizikus, űrkutatási rendszermérnök szerint ez akár már 2036-ban megvalósulhat.
A kutatók 20 órányi vízalatti felvételt elemeztek ki.
A Sydney-i Egyetem kutatói egy speciális adatfeldolgozó szoftvert is készítettek, hogy elemezni tudják az MRI-képeket.