Különleges anyagot találtak egy 50 ezer éve lezuhant űrsziklában, a kutatók még nem láttak ilyet
A dokumentált anyag – a szerkezeti hibák ellenére – egyszerre kemény, jó vezetőképességű, és rugalmas, így számos iparág hasznosíthatja.
A dokumentált anyag – a szerkezeti hibák ellenére – egyszerre kemény, jó vezetőképességű, és rugalmas, így számos iparág hasznosíthatja.
Az amerikai ökörbéka és a barna fakígyó 1986 és 2020. között becslések szerint 16 milliárd dollár (6364 milliárd forint) kárt okozott a világban.
Egy új kutatás szerint a folyamatos ivás hatással lehet az úgynevezett telomerekre, amiknek a sejtek fiatalon tartásában van szerepük.
A rovarvilág érdekessége, hogy itt olyan folyamatok is lejátszódhatnak, amit elsőre talán elképzelhetetlennek tartanánk.
Az univerzum 235 millió éves volt csupán, amikor egy újonnan felfedezett objektum már létezett. Ezt is a James Webb szúrta ki.
A „digitális biológia” új korszakába repítheti a tudósokat egy algoritmus, amely rövid idő alatt is fehérjék tízmillióiról volt képes adatot szolgáltatni.
Gyorsuló ütemben emelkedik a tengerek szintje az Egyesült Királyság körül a klímaváltozás hatására, és ez sebezhetőbbé teszi a brit tengerpartot – közölte csütörtökön a brit meteorológiai hivatal.
A szélütés (stroke) kockázatának függvényében vizsgálták amerikai kutatók a növényi és állati eredetű zsír fogyasztásának hatását.
A pácienst őssejtátültetéssel tudták meggyógyítani az orvosok. Még 1988-ban diagnosztizálták nála a fertőzést.
Száz éve, 1922. július 28-án született Jacques Piccard svájci tengerkutató, aki saját építésű merülőhajóján elsőként érte el a Föld legmélyebb pontját, a Csendes-óceánban fekvő, 11 kilométer mély Mariana-árok fenekét.
Egy épületomlásnak köszönhetően maradt fenn egy igazán ritka lelet, amit így a fosztogatók sem tudtak magukkal vinni.
Az Angolában talált nyersgyémánt 170 karátos.
A kutatók egy víz alatti hegyvonulatot vizsgáltak, aminek közelében furcsa mintázatra bukkantak: olyan, mintha ember készítette volna, de ez lehetetlen.
Magyar kutatók is részt vettek annak a nemzetközi kutatócsoportnak a munkájában, amely a földi magnetoszféra Nap felőli oldalán megfigyelhető néhány perces robbanásszerű jelenségeket vizsgálta.
A cetcápák növényekkel is táplálkoznak – állapították meg ausztrál kutatók, akik szerint ez faj a világ legnagyobb mindenevője.
A brit kutatók egy új génterápiával 90 százalékos hatékonysággal gyógyították meg a súlyos vérzékenységet.
Elterjedt egy-egy időjárás-jelentésből származó kép, amin hőmérsékleti adatok láthatók. A szkeptikusok azonnal rávetették magukat, habár teljesen felesleges volt.