Az 1900-as évek óta 16,5 centiméterrel emelkedett a tengerszint az Egyesült Királyságban, az emelkedés éves mértéke ezen belül megduplázódott egy évszázad alatt: 1,5 milliméterről 3-5,3 milliméterre nőtt. A hivatal szerint minél magasabb a tengerszint, annál nagyobb károkat okozhatnak a viharok. Az emelkedés egyebek közt a grönlandi és az antarktiszi jégtakaró és gleccserek olvadásának tulajdonítható.
Szigetország lévén az Egyesült Királyság különösen ki van téve a tengerparti eróziónak. A brit környezetvédelmi hivatal egy közelmúltbeli jelentése szerint
minden hatodik embert árvíz fenyeget az országban az esőzések vagy a tengerek szintjének megemelkedése miatt,
és az évszázad végéig egymillió embert közvetlenül is érinteni fog a tengerszint-emelkedés.
Itt a térkép: ezek az országok (nem) élik majd túl a globális felmelegedést
A világ 189 országa 13 ezer városának szénlábnyomát állapították meg norvég kutatók, számításaik szerint Szöulnak, a kínai Kantonnak és New Yorknak a legnagyobb a szénlábnyoma. Budapest a 210. helyre került.
A jelentés szerint az Egyesült Királyságban az elmúlt évtizedek melegebbek, csapadékosabbak és naposabbak voltak, mint a 20. század. A brit szigetek klímája egy picivel gyorsabban emelkedik a világátlagnál, az utóbbi évtized 1 Celsius-fokkal volt melegebb az 1961 és 1990 közötti időszakban mértnél.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.