Majdnem szabályos vonalakat találtak az óceán mélyén, egyelőre a kutatók sem értik, mik ezek
A kutatók egy víz alatti hegyvonulatot vizsgáltak, aminek közelében furcsa mintázatra bukkantak: olyan, mintha ember készítette volna, de ez lehetetlen.
hvg.hu
Egy július végén zajlott merüléses expedíció során az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (National Oceanic and Atmospheric Administration/NOAA) munkatársai egy igazán szokatlan dologra bukkantak: az óceánfenék ezen része egy hosszabb szakaszon lyukakkal volt tele, amik ráadásul egymás után, majdnem vonalszerűen sorakoztak.
NOAA
A felfedezést egy hosszabb ideig tartó művelet, a Voyage to the Ridge 2022 részeként tették a kutatók, akik egyelőre nem tudtak magyarázatot adni a jelenségre.
A merülést távvezérelt eszköz segítségével hajtották végre, a cél pedig az információgyűjtés volt: a szakemberek három zóna, a Charlie-Gibbs-törés, a Közép-Atlanti-hátság és az Azori-fennsík egyelőre kevéssé ismert (mélytengeri) területeit igyekeznek feltérképezni.
A Nautilus nevű kutatóhajó legénysége a Csendes-óceánban talált egy furcsa képződményt, amelyet a vulkani aktivitáshoz kapcsolnak.
A képen is látható lyukakat a misszió második, július 23-án zárult fázisában találták – olvasható a Phys.orgoldalán megjelent közleményben. E szerint a mintázat valamilyen ember alkotta, vagyis mesterséges nyomvonalnak tűnik, de ez lehetetlen. Főleg azért is, mert a NOAA vonatkozó merüléseit 250 és 6000 méter közötti mélységben hajtották végre.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.