WHO-jelentés: már nem a Covid a világ leghalálosabb fertőzéses betegsége
Igazából nem jó hír: már nem a Covid szedi a legtöbb áldozatot a világban a fertőzéses betegségek közül. A TBC lépett a helyére, pedig már ez is egy kezelhető kór.
Igazából nem jó hír: már nem a Covid szedi a legtöbb áldozatot a világban a fertőzéses betegségek közül. A TBC lépett a helyére, pedig már ez is egy kezelhető kór.
Október elején általában már havazni szokott a 3776 méter magas Fudzsi-hegy csúcsánál, ez azonban az idén csak jóval később kezdődött meg.
Amerikai kutatók egy angol nyelvű szójátékkal „arcátlannak” mondott felfedezésre hivatkozva azt állítják, hogy elég egy egyszerű szájüregi mintavétel ahhoz, hogy meg lehessen becsülni a páciens halálának kockázatát.
Svájci kutatók két terápiás módszert gyúrtak egybe, hogy megnézzék, milyen hatással lehet csökkenteni a rémálmok számát. Az eredmények biztatóak.
Kína a 2030-as holdra szállásra készül.
A NASA és az ESA űrszondája csípte el a C/2024 S1 (ATLAS) üstökös utolsó pillanatait a Naphoz közeledve. A csillagászok korábban abban bíztak, hogy majd ezt is meg lehet pillantani szabad szemmel, ez azonban már biztosan nem fog megtörténni.
Olyan rákterápiát fejlesztettek a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói, amivel megelőzhetők az eddigi kezelési módok mellékhatásai – ráadásul két terápia jótékony hatásait gyúrja egybe.
Amerikai kutatók 482 ezer Wikipédia-felhasználó böngészési adatit nézték át, hogy kiderüljön, miként fogyasztják az információt az emberek az online térben.
A Leedsi Egyetem kutatóinak vizsgálata alapján az idősödő állatok még profitálhatnak is abból, hogy kevesebb egyeddel tartanak fent kapcsolatot.
Japán kutatók szerint több elemzési hiba összeadódása vezetett oda, hogy másként látni a felvételen a Tejútrendszer közepén lévő szupermasszív fekete lyuk gyűrűjét, mint amilyen az a valóságban lehet.
A matematikusok sokáig úgy gondolták, hogy trigonometriával nem lehet a Pitagorasz-tételt bizonyítani, mert az érvelési hibához vezet. Két fiatal amerikai diáklány azonban bebizonyította, hogy ez nem így van.
Akár 1,6 Celsius-fokkal is csökkenteni lehetne a Föld hőmérsékletét, ha gyémántport lőnének a sztratoszférába. A legnagyobb gond talán az, hogy ez elképesztően drága lenne.
Technikailag még lehetséges, hogy 1,5 Celsius-fokon belül tartsa az emberiség a globális felmelegedés mértékét, ám erre egyre kevesebb az esély. A legújabb ENSZ-jelentés a vészharangot kongatja.
A Nottingham Trent Egyetem kutatói azt próbálják meg felderíteni, hogy a kemoterápiás kezelés által okozott és felnőttkorban megjelenő fájdalomérzet kialakulása mögött milyen mechanizmusok húzódnak meg. Egy elképzelés már van rá.
Nyári vagy kora őszi meleg, esetleg egy májusi hőhullám – nemcsak a szervezetre, hanem az alvásminőségre is hatással van a magas hőmérséklet, és a klímaváltozás miatt ehhez jobb hozzászokni. Hajdu Tamás, a HUN-REN KRTK kutatója számokban mutatta meg, mennyivel alszik kevesebbet az ember a melegben, és mi várható 2050-re.
Minden jel arra mutat, hogy semmi nem tud annyira hatékony lenni az egészség szempontjából, mint a mozgás, ha valaki egész nap ülőmunkát végez.
A történet szerint a férfit a mai Trondheim területén található vár ostromakor ölték meg, majd dobták bele fejjel egy kútba.
A NASA Landsat 8 műholdja még szeptember 7-én vett észre egy különleges felhőt, ami mindig ugyanott jön létre Új-Zélandon.
Egy új tanulmány szerint a főzéskor használt gázból felszabaduló káros anyagok olyan szív, illetve tüdőbetegségeket okoznak, amelyek átlagosan két évvel rövidítik meg az emberek életét.
A NASA nem szeretné összeszemetelni a Holdat, ezért ötleteket vár arra, hogy miként lehetne újrahasznosítani az égitesten felhalmozódó hulladékot. A legjobb elképzeléseket igen komoly keretből díjazzák.