Halálos veszélybe sodorja magát, aki ebben is a mesterséges intelligenciára támaszkodik
Simán képes összekeverni a mérgező és az ehető gombákat a mesterséges intelligencia. Egyre többen keresnek rá az ilyen alkalmazásokra a Google-ben.
Simán képes összekeverni a mérgező és az ehető gombákat a mesterséges intelligencia. Egyre többen keresnek rá az ilyen alkalmazásokra a Google-ben.
A Pittsburghi Egyetem kutatói egy olyan, a mesterséges intelligencia által vezérelt telefonos alkalmazást fejlesztettek ki, ami néhány másodperces videó alapján megmondja, gyulladt füllel van-e dolga.
Az érintett egyetlen tünete a szemgyulladás.
Amikor a Hold bekerül a Nap és a Föld közé, a napfogyatkozást érintő területek felett mintha eltűnnének a gomolyfelhők. Holland kutatók számítógépes szimuláció segítségével találtak egy lehetséges magyarázatot a jelenségre.
Idős korban sokaknál megjelennek a memóriaproblémák, és nem egy esetben már korai Alzheimer-kórról lehet beszélni. Brit kutatók felfedezték, hogy egy egyszerű étrend-kiegészítő bevetésével igen jó eredményeket lehet elérni a memória javításában.
Brit kutatók újra kiszámolták, mennyit változott a Föld mágneses mezője az 1859-es Carrington-esemény során. Az eredmény egészen elképesztő.
Az inzulinhoz való egyszerűbb és olcsóbb hozzáférés módját dolgozták ki amerikai és brazil kutatók: genetikailag módosított teheneik inzulint is tartalmazó tejet adnak.
Érdekes következtetésre jutottak amerikai kutatók: megnő a szívbetegségek kockázata azoknál, akik közel laknak gyorséttermekhez, készételeket kínáló üzletekhez, pubokhoz, bárokhoz.
Amerikai kutatók egyszerű, de nagyszerű módszert találtak ki arra, hogy megnézzék, miként hatnak az áramlatok az olvadó sarki jégre.
Asztrofizikusok korábban úgy gondolták, hogy ha egy csillag elnyeli egy bolygó vagy egy aszteroida egy darabját, akkor annak anyaga elterül a csillag felszínén. Ehhez képest igen nagy újdonságot jelent a WD 0816-310.
Rágcsálókon végzett kísérletekben már sikerrel szerepelt egy olyan új vegyület, amely képes utánozni a testmozgás fizikai hatásait. A kutatók viszont nem győzik hangsúlyozni, az „igazi” edzéseknek ennél azért jóval sokrétűbb hatása van, így valójában nem is az egészséges emberek jelenthetik a szer elsődleges célcsoportját.
Több millió ember szenved olyan szembetegségben, amely könnyen vaksághoz vezethet. Ausztrál kutatók most egy különleges és hatékony neuroimplantátum kifejlesztésén dolgoznak.
Amerikai kutatók olyan körülményeket teremtettek a laboratóriumban, amilyen 3,5 milliárd évvel ezelőtt uralkodhatott a Földön. Aztán elkezdték a kísérletezést, ami izgalmas eredményeket hozott.
Izlandi kutatók szerint az egyre több űrszemét miatt keletkező, majd a légkörben megolvadó fém egy hálót fog vonni a bolygónk köré, ami felére csökkentheti a mágneses erőtér méretét.
A D-vitamin fontosságát számos tanulmány hangsúlyozta már, különösen a téli időszakban. Arról azonban megoszlanak a vélemények, hogy mennyi D-vitamint kell legalább bevinni, és egy új publikáció szerint a felnőtteknek 2000 nemzetközi egységet (NE) azaz 50 mikrogrammot is be kell vinniük minden nap a vitaminhiány megelőzésére.
Egyre többen szenvednek alvásproblémáktól a világban, fogynak is szépen a különféle nyugtatók, altatók. Ausztrál kutatók minap bizonyították, hogy sokkal egészségesebben és egyszerűbben elérhető a megfelelő éjszakai pihenés.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint a szegényebb országokban élők a leginkább kitettek a neurológiai problémáknak. A statisztikán sokat lehetne javítani a megelőzéssel.
A tavaszias februári időjárás kihat a kullancsok gazdaállataira, így magukra a vérszívókra is, emiatt idén korábban lehet találkozni az őshonos és a behurcolt fajokkal egyaránt – hívja fel a figyelmet a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont.
A Nottinghami Egyetem kutatói az abszolút nulla fok közelébe hűtötték a héliumot, amitől olyan tulajdonságokat vett fel, hogy képesek voltak szimulálni vele egy fekete lyukat.
Az amerikai Brown Egyetem kutatói miniatűr, a testbe is beültethető eszközzel modernizálhatják a betegek egészségügyi állapotának monitorozását.