A szaúdi-izraeli közeledés felvillanthatja az enyhülés esélyét az izraeli-palesztin viszályban
Az izraeli–palesztin kiegyezés szinte esélytelen, de a 30 éve kötött és kimúlt oslói megállapodásba talán a szaúdiak lehelhetnek életet.
Az izraeli–palesztin kiegyezés szinte esélytelen, de a 30 éve kötött és kimúlt oslói megállapodásba talán a szaúdiak lehelhetnek életet.
A dán fennhatóságú országban az 1960 és 1991 közötti időszakban szokványosak voltak a tinilányok és fiatalok sterilizálására törekvő gyakorlatok. Az állam nyomozást indított az ügyben.
Hogyan tartja hatalmon a diktátorok legújabb generációját az információ manipulálása, valamint a demokrácia színlelése? Hitler, Sztálin és Mao az erőszakot, a félelmet és az ideológiát hívták segítségül egyeduralmuk fenntartásához. Manapság azonban a tekintélyelvűség fogalmát médiatudatos „erős emberek” alakítják, akik a szavak és az érdekeiket szolgáló hírmagyarázatok mesterei. Az olyan politikusok, mint Jair Bolsonaro, Recep Tayyip Erdogan, Hszi Csin-ping és Orbán Viktor az információ torzításával és a demokratikus formák kijátszásával gyakorolják hatalmukat az állampolgáraik felett. Szergej Gurijev és Daniel Treisman könyve a tekintélyelvűség új formáját írja le, miközben bemutatja a spindiktátorok felemelkedését és hatékony módszereit. A kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.
A kutatók szerint az Amazonas nemcsak bővizűbb, de hosszabb is a Nílusnál.
Rossz hír, hogy hatóságok szerint még hetekig is tarthat a szárazság.
A fekete-tengeri orosz flotta a Szevasztopolt ért támadások után visszahúzódott Novorosszijszk környékére.
A világ csak abban reménykedhet, hogy Robert Ficót leköti a belpolitika, nemzetközi szinten pedig az otthoni dolgok mellé nem szeretne magának kellemetlenségeket.
A lengyel miniszterelnök az elmérgesedő gabonavita újabb fordulójában üzent Volodimir Zelenszkijnek.
A medvét később elaltatták.
Minek autógumikat pakolni a vadászgépek hátára, ha festeni is lehet?
Virtuális világot épít a belföldre, illetve a külföldi szimpatizánsoknak vagy kételkedőknek szóló orosz állami propaganda. Olyat, ahol Oroszország már csak egy lépésre van a „náci” Ukrajna legyőzésétől, ahol már kijavíthatatlanul megroppant az Ukrajna mögött álló Nyugat egysége, s ahol a támadó fél nem is Moszkva, hanem az Oroszország tönkretételére és feldarabolására áhítozó NATO.
A Kurdisztáni Munkáspárthoz köthető csoport robbantott a belügyminisztérium épülete előtt.
Az éles kanadai–indiai diplomáciai összecsapás hullámai a szikh közösségektől a geopolitikai arénáig éreztetik hatásukat. Kanada azonban magára maradni látszik.
A putyinista retorikával kampányoló Fico pártja, a Smer rácáfolt a közvéleménykutatókra, és 5 százalékponttal verte a második helyezettet. A koalícióalakításban azonban fontos szerepe lesz az épp Ficóéktól kivált pártnak, a Hlasnak. Annak vezetője nincs beszélő viszonyban Ficóval, de ha mondjuk a köztársasági elnöki posztot beígérik neki, az változtathat a dolgokon.
Legkevesebb hat ember életét vesztette és többen megsérültek egy diszkótűzben a délkelet-spanyolországi Murciában vasárnap.
A fogyatkozó lakosságú, munkaerőhiánnyal küzdő Oroszországban egyre kevesebb embert érdekel az ukrajnai háború, s akik foglalkoznak vele, békét szeretnének, de olyat, amelyért Moszkva nem tesz engedményeket.
Az exit poll adatok szerint az előzetes várakozásokkal ellentétben nem a populista Smer Irány-Szociáldemokrácia nyerte meg a szlovákiai parlamenti választást, hanem a Progresszív Szlovákia. Magyar párt nem került be a pozsonyi törvényhozásba. A választás egyik fontos kérdése az volt, hogy az inkább Moszkva felé hajló Smer diadalmaskodik, vagy az Ukrajnát továbbra is segíteni kívánó pártok kerülnek fölénybe.
Tudósítóink Pozsonyban várják a választás eredményeit. 22.45 után várható, hogy megtudjuk, mely pártok jutottak be a parlamentbe, milyen arányban. A voksolás előtti előrejelzések szerint a Robert Fico vezette SMER-nek van a legtöbb esélye a győzelemre. A választás fontos kérdése, hogy bejut-e magyar párt a pozsonyi törvényhozásba.
Országosan magas a részvétel a szombati, előre hozott parlamenti választáson Szlovákiában, ezért kulcskérdés a választás kimenetele és a felvidéki magyar politizálás szempontjából, hogy hány felvidéki magyar adja még le a voksát urnazárásig - mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetének vezetője.
Megerősítette az Európai Unió Ukrajna melletti szilárd kiállását az orosz-ukrán háborúban Josep Borrell, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, aki előre be nem jelentett látogatásra érkezett szombaton Odesszába.