Ukrajnának nem tetszik, hogy Macron szerint nem szabad megalázni Oroszországot
Ukrajna szombaton elutasította a francia elnök érvelését.
Ukrajna szombaton elutasította a francia elnök érvelését.
Koronavírus-fertőzésben meghalt egy moszkvai kórházban az Alekszandr Litvinyenko dezertőr orosz titkosügynök meggyilkolásával gyanúsított egyik orosz férfi, Dmitrij Kovtun - jelentette szombaton a TASZSZ orosz hírügynökség.
Vlagyimir Putyin orosz és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nemcsak egy most már több mint száz napja tartó háborúban áll szemben egymással, hanem habitusban, kommunikációban és stílusban is egymás ellentétjei. Az ex-KGB-s feszül az ex-színésznek, a cenzor a közösségi médiás gurunak, a gonosz a hősnek, Dávid Góliátnak. Putyin az elmúlt száz napban a diktátor mintaképe lett, Zelenszkij a demokrácia védelmezője. Megnéztük, hogy áll a kommunikációs- és stíluscsatájuk.
Emmanuel Macron francia elnök szerint orosz kollégája, Vlagyimir Putyin "történelmi és alapvető hibát" követett el Ukrajna megtámadásával, aminek következtében el is szigetelődött.
“Nem vagyunk naivak” - hangsúlyozta a semleges állam honvédelmi minisztere, aki a német közszolgálati Deutsche Wellének nyilatkozva indokolta meg, hogy miért akarnak csatlakozni a NATO-hoz.
Az ukrán hírszerző szolgálatok kommunikációs kapcsolatban állnak az Azovsztal acélműben az orosz hadsereg által foglyul ejtett fegyveresekkel, és Kijev minden tőle telhetőt megtesz kiszabadulásuk érdekében - közölte Denisz Monasztirszkij ukrán belügyminiszter.
A világlapok fókuszában a kérdés, hogy mennyire ártott az Unió egységének az Oroszország elleni szankciók miatti vita.
Ahogy eddig mindig, úgy a háború 101. napján is követjük az eseményeket.
Legalább húsz lövés eldördült, az incidens a védő szülőhazájában történt, aki jól van, a támadó megsebesült.
Erre utalnak a csapatösszevonások a keleti városban, amely szomszédos a donyecki régió legnagyobb, ukrán ellenőrzés alatt álló városi részével.
Az amerikai elnök szerint egy ponton meg kell majd állapodnia a megtámadott félnek és az agresszornak.
A megszállók főként templomokat romboltak le.
Alexander Soros a Twitteren írt erről.
Nyilatkozott Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője is, aki szerint „különleges hadművelet” addig tart majd, amíg az összes célját el nem éri. Közben térképeken látni, hogy kezd rémálommá válni Oroszország számára a háború. Összefoglalónk a nap fontosabb eseményeiről.
Robin Dunnigan, a Die Presse osztrák lapnak nyilatkozva tagadta, hogy Amerika el akarná húzni viszályt, inkább arra törekszik, hogy Moszkvának ezentúl eszébe ne jusson bármelyik szomszédjára rárontani.
A victoriai férfi hat percen át viaskodott az állattal, de végül komolyabb sérülések nélkül keveredett ki a találkozóból.
Száz napja indított inváziót Oroszország Ukrajna ellen. Míg a háború kezdetén az oroszok célja egész Ukrajna elfoglalása és Volodimir Zelenszkij elnök, illetve a kormány megbuktatása volt, mára a harcok az ország keleti régiójára összpontosulnak. Nagyítás képgalériánk az agresszió okozta drámát igyekszik megmutatni – amennyire ez így lehetséges.
A hatalmas veszteségek és a kudarcsorozat után Moszkvának legfeljebb arra van esélye, hogy teljes mértékben ellenőrzése alá vonja a Donyec-medencét.
A kijevi kormány ellenőrzése alatt lévő ukrajnai területeken a száz napja tartó háború ellenére sikerült többé-kevésbé fenntartani az állam működését, sőt több térségben, például Kijevben valamit javult is a helyzet az agresszió első napjaihoz képest. Ám nem látni, visszatérhet-e az élet a rendes kerékvágásba, és bármikor ismét rosszabbra fordulhatnak a körülmények.
Nehéz volt elhinni, hogy ilyesmi megtörténhet, és még ma is felfoghatatlan, hogy ez zajlik tőlünk néhány száz kilométerre, de a valóság ettől még tragikusan makacs: immár 100 napja tart az oroszok gyilkos agressziója a független Ukrajna ellen. A Fülke legfrissebb adásában a hvg.hu újságírói összefoglalják, hogy állnak a harcok, mit érnek a szankciók, és mennyire hódolt be Orbán Viktor Moszkvának.