Tanácstalanul topog a hazai feldolgozóipar
Június óta tart a lassulás.
Erős helyi építőcéget vásárolt Lengyelországban a Duna Group, amivel helyben és Szlovákiában is arathat, ahová akadálytalanul érkeznek az uniós pénzek infrastruktúra-fejlesztésre.
A párt nyáron csatlakozott az Orbán által gründolt Patrióták Európáért nevű EP-frakcióhoz.
Attól tartanak, hogy egyes ételszínezékek viselkedési zavarokat okozhatnak.
Sveiczer Sándor nemrég még maga kezdeményezett népszavazást, végül azonban behúzta a kéziféket a tervezett oldószergyárral kapcsolatban. A város új beruházót keres a területre.
Az EU-s pénzt az energiahatékonyság növelésére és új megújuló energiás beruházásokra kell költeni.
Korábban kényszertörlési eljárást indított a bíróság a cég ellen, de most úgy tűnik, mégsem törlik.
Sikerült jobban kihasználniuk a szinergiákat.
Már négy ember van a világon, akinek a vagyona legalább 200 milliárd dollár.
A gondot az okozza, hogy jelentősen megnőtt a kézbesítendő csomagszám, de a vámkezelés ügyintézési ideje is kihat a kiszállításaik gyorsaságára.
Napok óta ülésezik az amerikai parti őrségnek a Titan tengeralattjáró 2023-as katasztrófájával foglalkozó bizottsága. A járművet üzemeltető cég egykori vezetői és dolgozói egymást váltják a bizottság előtt, és azok alapján, amit mondanak, és egyre több, teljesen vállalhatatlan részlet kerül nyilvánosságra.
A palackvisszaváltási rendszer és a hulladékipar uralja a Világi Oszkár Mol-vezérhelyettessel készített Mandiner-interjút. Megerősíti a cég akkumulátor-újrahasznosítási terveit, egy kevés szót ejt azért az orosz kőolajról, valamivel kevesebbet a fociról és három mondatot a borról is.
A cég ellen még egy évvel ezelőtt indult eljárás, és nem ők voltak az egyedüliek, akik feltehetően jogsértő módon tüntették fel az akciósként hirdetett termékeik árait.
A legalább egy főt foglalkoztató, legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező fővárosi cégek akár 50 milliós kamatmentes hitelhez juthatnak.
Nagyüzemben zajlik a hálózatfejlesztés és karbantartás, ami miatt többfelé várható többórás áramszünet ősszel. Időben értesítenek minden érintettet.
A 39 éves Rinson José múlt hét kedden üzleti útra indult az Egyesült Államokba, azóta ismeretlen helyen tartózkodik, eltűnt személyként keresik.
Olyan veszteségei voltak az SK Onnak, hogy inkább fizet a dolgozóinak, csak menjenek el.
Az áruházlánc azért emelt árakat, hogy később nagyobbnak tűnjenek az árengedmények.
Tovább ronthat a helyzeten, hogy a brit kormány jövőre megszünteti az iparűzésiadó-kedvezményt.
Lassan kezdenek odafigyelni a magyar vállalatok a fenntarthatósági célokra, de akik belevágtak ebbe, azok közül sokaknak üzletileg is megérte.