Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Erős helyi építőcéget vásárolt Lengyelországban a Duna Group, amivel helyben és Szlovákiában is arathat, ahová akadálytalanul érkeznek az uniós pénzek infrastruktúra-fejlesztésre.
Lengyelországban, Csehországban kezdett terjeszkedésbe az itthon közbeszerzésekkel alaposan ellátott Duna Group, annak a Szijj Lászlónak az érdekeltsége, aki pár éve megjachtoztatta Szijjártó Péter külügyminisztert. A cégcsoport külföldi felvásárlásait az Mfor.hu szedte össze, a lap, amely szerint Szíjj László cége kinőtte Magyarországot, de a Magyarepitok.hu is beszámolt a lengyelországi bevásárlásról a minap.
Az Mfor szerint a Duna Group főleg útépítési megbízásokkal akar minél nagyobbá válni. Lengyelországban az egyik nagyobb lengyel építőipari szereplőnek számító Mota-Engil Central Europe (MECE) cégcsoportot vette meg a napokban, amelynek több mint 800 dolgozója van, és éves forgalma átszámolva eléri a 83 milliárd forintot, amivel a helyi középmezőnyben van.
A lap szerint a hazainál jóval nagyobb lengyel piacon nagy lehetőségek vannak:
A MECE ráadásul erős pozíciókkal bír Dél-Lengyelországban, ahonnan a szomszédos Szlovákiában is van esélyük az ott tervezett infrastrukturális fejlesztésekbe beszállni. A lap emlékeztetett: a Duna Group a csehországi piacot is megcélozta, helyi és szlovák cégekben szerzett érdekeltségeket, de nem kizárt, hogy fel is vásárolja majd őket.
Szijjék korábban más piac felé is nyitottak:
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.