Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Olyan veszteségei voltak az SK Onnak, hogy inkább fizet a dolgozóinak, csak menjenek el.
Leépítésekbe kezd az SK Innovation akkumulátorokkal foglalkozó egysége, az SK On Dél-Koreában – írta meg a Reuters. Ez az a cég, amely Magyarországon onnan lehet ismert, hogy Komáromban és Iváncsán is van gyára. Az a mostani bejelentésből nem derül ki, hogy a magyar üzemekben is terveznek-e akár leépítést, akár bármilyen más költségcsökkentést.
A hivatalos bejelentés szerint egy „hatékonysági programot” indítanak el, önkéntes elbocsátási lehetőséggel, amelyben önkéntes távozási lehetőségeket ajánlanak fel az alkalmazottaknak. Ez az egészen abszurdul hangzó fogalom azt takarja, hogy például a fizetése felét megkaphatja az, aki hajlandó korai nyugdíjba vonulni.
Márpedig a költségcsökkentésre – a cég megfogalmazása szerint „egy karcsú, agilis munkaerő-állomány létrehozására, hogy jobban tudjunk navigálni a változó piaci körülmények között” szükség is lesz: ahogy a Reuters emlékeztet, az SK On azóta, hogy 2021-ben leválasztották róla az SK Innovationt, még egyszer sem tudott nyereséget termelni.
Frissítés:
A magyarországi cég a hír megjelenése után közölte, hogy jelenleg (2024 szeptemberében) több mint 4500 embert foglalkoztat itthon az SK On. Egyúttal az SK On Hungary azt is kijelentette, hogy nem tervez hasonló intézkedést Magyarországon.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.