Mit tehetünk, ha a kutyánk nem akar enni?
Munkából hazaérve azt látjuk, hogy tele a kutyánk tálja? Hiába vásároljuk meg neki a legfinomabb falatokat, azt sem eszi meg? Segít a szakértő!
Munkából hazaérve azt látjuk, hogy tele a kutyánk tálja? Hiába vásároljuk meg neki a legfinomabb falatokat, azt sem eszi meg? Segít a szakértő!
Életünk körülbelül kilencven százalékát beltérben töltjük, ahol – bár nem is vagyunk tudatában – a levegő sokszor akár ötször szennyezettebb, mint kültéren. Legyen szó iskolákról, irodaépületekről, szállodákról, éttermekről vagy akár nagyobb üzlethelyiségekről, ma már léteznek olyan mindenhol alkalmazható, beltéri levegőminőség-érzékelők, amelyek segítségével mérhető a levegő szennyezettségi szintje, és jelzést kaphatunk, ha beavatkozásra van szükséges.
Számos tabuval övezett betegség van, amiről nem szokás beszélni, pedig nagyon sokakat érint: ezek egyike az aranyér. Kevesen tudják, hogy népbetegség, aminek előfordulási gyakorisága az életkor előrehaladtával nő. Talán épp azért, mert kényelmetlen és kellemetlen a róla folytatott kommunikáció, sok tévhit övezi a betegséget.
Ha azt halljuk, hogy kalcium vagy épp kalciumhiány, a többség azonnal a csontokra, esetleg a fogakkal kapcsolatos megbetegedésekre, egészségügyi problémákra gondol. Ugyanakkor keveseknek jut eszébe, hogy e fontos és a szervezet számára nélkülözhetetlen ásványi anyag hol és milyen kulcsfontosságú szerepet tölt még be testünk egészséges működésében.
Sok ötös szerepel az ötöslottó sorsoláson kihúzott számokban. Telitalálat azonban nem volt.
Szeptemberétől már mobilapplikáción keresztül is elérhető a Parlagfű Bejelentő Rendszer – írja a napi.hu
A szakértők szerint egy felnőtt napi 7-9 óra alvást igényel minden nap. Bizony, mindennap. „A hétvégén majd kialszom magam” mondatot felejtsük el: az elveszett alvásórákat nem lehet utólag pótolni. De pontosan mi történik velünk, ha nem alszunk?
Az elmúlt időszakban sokan voltak kénytelenek otthonról dolgozni, és ez sokak egészségén maradandó nyomot hagyott – értsük ez alatt azt a kellemetlen tünetegyüttest, amelynek diagnosztizálásakor az ember szemébe mondják: ez bizony aranyér. Mihez kezdjünk, ha nem örülünk az ilyen „aranynak”?
Az irodákba való visszatérés a pandémia után átlagon felüli kihívást jelentett, hiszen elszoktunk a nagyobb társaságtól, a benti tempótól. Sokunknak kellett megküzdeni stressztöbblettel, time management gondjaink támadhattak, és nehezen fókuszáltunk a napi feladatainkra. Videónk főszereplője egy okosóra segítségével találta meg az utat az egyensúly visszabillentéséhez:
A tárca kezelésében lévő budapesti Stefánia Palotában lehet építeni a körmöket – ez a Honvédség kulturális és rekreációs szolgáltató központja.
A Valyo előkészítette a terepet, a partot októberig látogathatják a pihenni vágyók.
Nagyon kevesen vannak, akiknek egyből sikerül a leszokás, ezért célszerű, ha előre tudják, hogy mi vár rájuk a folyamat során.
A legnehezebb időszakról, a gyermekágyról beszélt egy interjúban Mihalik Enikő topmodell. Elmondta, hogy hiába olvasott sokat utána a szoptatás témájának, még mindig vannak dolgok, amikre a segítő könyvek, cikkek nem figyelmeztetik időben a friss édesanyákat.
Kutatások szerint a rövid ideig tartó alvásproblémákkal a felnőttek fele legalább egyszer szembesül élete folyamán, míg tartós inszomniában a lakosság tíz százaléka szenved. Az álmatlanság tehát sokakat érint, mégis kevesen veszik komolyan, holott rengeteget ronthat az életminőségen. Akik minden nap felelős döntéseket hoznak, azok például nemcsak a saját életüket, hanem másokét is kockáztatják, ha bizonyos döntéseket kialvatlan állapotban hoznak meg.
Az Eucharisztikus Kongresszushoz kapcsolódóan szerveztek flashmobot.
Korlátozott részvétellel, de újra tartottak bikafuttatást.
Rutinos kiöregedőnek nevezi magát, miközben az egész élete arról szólt, hogyan lehet folyamatosan megújulni. Még 70 éves korában is fiatalos lendülettel vág bele új projektekbe, és szentül hiszi, hogy az embert nem a kora határozza meg. A most megjelenő életrajzi könyve apropóján ősz hajról, szereposztó díványról, szocialista modellkarrierről beszélgettünk a héten a hetvenedik születésnapját ünneplő Pataki Ágival.
Szeptembertől kapható hazánkban a száz százalékig növényi alapú csokoládé.
Mi számít aranyérnek? Ha már egyetlen egyszer is érzékelünk tünetet, vagy ha többször is előfordul? Az aranyér melyik fázisában érdemes az öngyógyítást elkezdeni, és mikor kell orvoshoz fordulni? Íme aranyér-kisokosunk.
A képzés az Állatorvosi Egyetem aulájában lesz, csak regisztrálni kell. Témák: kutyaválasztás, élettan, nevelés, táplálás, viselkedési problémák. Három hét múlva jön az első alkalom.