Kábítószer-kereskedés miatt jogerősen négy év fegyházbüntetésre ítélte a 26 éves szlovák M. H.-t, valamint terjesztőjét, a 21 éves komáromi Sz. T.-t a Győri Ítélőtábla szóvivője. A szlovák állampolgár Magyarországon tölti le a büntetését, utána négy évig nem léphet be az országba
Chuck Norris tud 141 karakterben twitterezni – a tudomány és technika fejlődésével a Chuck Norris aranyköpések is lépést tartanak. Összegyűjtöttük a 25 legjobb, IT-val és tudománnyal kapcsolatos Chuck Norris-tényt.
Szégyenteljesnek és szomorúnak tartom a hetvenes évek magyar légibalesetei körüli titkolózást (HVG, 2009. február 29.). Mint egykori repülőtéri dolgozó, szemtanúja voltam annak, hogy akkoriban milyen gátlástalanul próbálták leplezni a szerencsétlenségek igazi okait (a leggyakoribb megfogalmazás a „kedvezőtlen körülmények egyidejű fellépése” volt).
Nemcsak a rendőrség, de a Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársai is részt vettek azon a házkutatáson, amelyet a Bolíviában lelőtt Eduardo Rózsa-Flores szurdokpüspöki otthonában tartottak szombaton – értesült a hvg.hu. Forrásaink szerint Rózsa-Flores valóban a bolíviai kormány ellen „dolgozhatott”, de csoportjával nem likvidálni akarta az elnököt; célja a rezsim destabilizálása, meggyengítése lehetett.
Ha némi késéssel is, de ezúton gratulálok Rejtegetett légikatasztrófa-iratok felcím alatt közölt cikkükhöz (HVG, 2009. február 28.). Ahogy mondani szokták: cseppben a tenger… Sajnos magam is érintettje – s egyben szenvedő alanya – vagyok a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) több mint sajátos magatartásának. Feleségem mint légiutas-kísérő az 1975-ös bejrúti Malév-katasztrófában vesztette életét, s az illetékes hivatalok számomra érthetetlen ellenállása miatt hosszú évek óta hiába próbálok törvényes eszközökkel információkat szerezni a tragikus esemény körülményeiről. Cikkük elolvasása után megértettem: ha egy olyan tekintélyes közintézmény, mint a Magyar Országos Levéltár így lepattan az NKH hivatalnokairól, akkor milyen érdekérvényesítő képességem marad nekem, egyszerű állampolgárnak?
Bohózatba illő indoklásokkal tér ki a légügyi hatóság az elől, hogy kötelezettségének eleget téve átadja a levéltárnak minden iratát, melyek segíthetnének a legtitokzatosabb repülőgép-szerencsétlenségek rekonstruálásában.
Szócikk egy lexikonból: „lúdaprólékkal főzött, jól megzsírozott rizs- vagy köleskása; ha imént érkezett kedves vendégnek adják fel, szoktató kásának nevezik.” Ez lenne a ludaskása? Szerintünk sokkal több ennél.
Szófiai bejelentés szerint nemzetközi pénzmosási ügyben kezdtek nyomozást Bulgáriában; a sajtó úgy tudja, hogy egymilliárd eurós nagyságrendű orosz pénzről van szó.
Tóth Gábor egy éve irányítja a fővárosi rendőröket. Meglátása szerint ez idő alatt az állomány jól dolgozott, a vesztegetési ügyek száma csökkent, s nagy problémákkal nem küszködnek, főleg, hogy idén hatszáz fiatal kezdett munkába a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK). A főkapitány helyteleníti, ha a "csip-csup ügyekkel" nem akarnak foglalkozni a rendőrök, és arra kérik az állampolgárt, hogy ne tegyen feljelentést.
A romák között fölöttébb elterjedt uzsorázásról szóló cikkünk első részét már olvashatták. Alábbi, második fejezetében megpróbálunk utánajárni, hogy mégis kikből lett uzsorás, hogy miért dőlnek be nekik a nyomorgó cigányok, és milyen megoldási képletek születtek a lehetetlen állapotra.
A legnyomorultabb körülmények között élőkön is meg lehet gazdagodni, csak erőszak és arcátlanság kell hozzá. Feudalizmus, szolgaság és kizsákmányolás a magyarországi cigányok között. Cikksorozatunk első részét olvashatják.
Továbbra is hallgatás övezi a három évtizede Bejrút közelében a tengerbe zuhant Malév-gép ügyét, pedig szinte kizárt, hogy ne lennének róla hírszerzési és nemzetbiztonsági adatok.
Az amerikai kólaital a szocializmusban évtizedekig az imperializmus rettegett, ám vágyott szimbólumának számított, ami ellen a baráti országok saját kóláikkal vették fel a harcot. Cikkünkben megkíséreljük feleleveníteni, idehaza mi mindennel itatták a kólára szomjúhozó lakosságot a háború után megjelent legendás csatos Bambi és a késői szocializmus Traubisodájának időszaka között. Hidegháború az üdítőfronton.
A vizsgálóbizottsági rendszer újraszabályozásának szükségességét igazolja, hogy jelentés elfogadása nélkül múlt ki az "Apró-Gyurcsány-érdekkör", illetve az "Orbán család" gazdagodását kutató két testület is. A parlament azonban nem siet.
A hvg.hu-nak sikerült felkutatnia a pártállam idején kémkedésért elítélt személyeket. Sorsukban közös, hogy koncepciós perek áldozatai lettek és egyelőre esélytelennek látják rehabilitációjukat. Néhányuk már többször szerepelt a sajtóban, de összeállításunkban vannak olyan személyek is, akiknek neve és néhány, ügyével kapcsolatos adata most kerül először nyilvánosságra.
A hétfői fél százalékpontos jegybanki kamatcsökkentést követően rögtön megindult a spekuláció a további monetáris lazításra. Mivel emiatt a forint újból erősödött, nem enyhült a feszültség a gyengülést szorgalmazó kormány és a makrogazdasági adatokra hivatkozva csak óvatos kamatmérséklésre hajlandó jegybank között.