Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hétfőn a forint erősebben nyitott a bankközi devizapiacon, az euróval kora reggel 264 forint körül kereskedtek, fél tíz tájban 263,40/50 forinton állt a kurzus, több mint két forinttal gyengébben a pénteki 265,50/60 forintnál.
A forint 78 bázisponttal 6,73 százalékra erősödött a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A dollárral reggel 218,60/85 forinton kereskedtek, szemben a pénteki 219,20/35 forinttal.
A kereskedők álmos piackezdésről számoltak be, a nap további részében inkább a forint gyengülése valószínű. A hét fontos eseménye lesz az Európai Központi Bank csütörtöki ülése, ahol nem kizárt, hogy a jelenleg 2,50 százalékos euró övezeti kamatot 25 bázisponttal felemelik, ezért az euró erősödése várható.
A forintpiacon az áprilisi tartalékolási periódus 5,80/6,00 százalékos overnight, illetve tomnext kamattal indult, szokásosan közel a kéthetes jegybanki kamathoz. A hosszabb lejáratokon és az állampapírok piacán még nem indult el a hét - mondták kereskedők.
Az Államadósság Kezelő Központ 30 milliárd forintnyit ajánlott fel a likviditási kincstárjegy mai aukciójára, a három hónapos diszkont kincstárjegy másodpiaci referenciahozama pénteken 6,27 százalék volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.