Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az euró 270 forint alatt nyitott szerdán, ez egy forintos erősödés a kedd esti árfolyamnál.
Szerdán a feltörekvő piacok valutáival együtt erősödött a forint is a bankközi devizapiacon; az eurót fél tíz tájban 269,20/30 forinton jegyezték, csaknem két forinttal gyengébben a kedd délutáni 270,90/271,00 forintnál. A dollár árfolyama 214,10/25 forintra csökkent a keddi 215,20/20 forintról. A forint 41 bázisponttal 4,45 százalékra erősödött a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
Nem a befektetői hangulat változott meg, csupán profit realizálásról van szó - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank szakembere. A két napos zuhanás után a teljes feltörekvő piaci szegmens reggel óta felfelé tart, az eurót reggel 268,80-270,00 forint között jegyezték. A javuló tendencia azonban aligha lesz tartós az üzletkötő szerint.
Az állampapírok másodpiacán is mintegy 5 bázisponttal lefelé araszolnak a hozamok - követve a forint mozgását. Az Államadósság Kezelő Központ a hat hónapos diszkont-kincstárjegy szerdai aukciójára 40 milliárd forintnyit kínált fel, kedden ezen a lejáraton 6,73 százalékos másodpiaci referenciahozam alakult ki.
A forintpiacon egyértelműen érződik a kamatemelési várakozás, a bankok rövid lejáratokon tartják pénzüket a hétfői 50 bázispontra várt kamatemelésre készülve - mondták a piacon. Az overnight és a tomnext kamatok 10 bázisponttal 5,20/40 százalékon maradtak. A piacon bő a likviditás annak ellenére, hogy a bankok 382,5 milliárd forintot kötöttek le az MNB kéthetes betétjében a lejáró 290,3 milliárd forinthoz képest.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.