Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Hónapról hónapra lassul az agrártermékek termelőiár-szintjének emelkedése: 2007. január-májusban 8,1 százalékkal volt magasabb az előző év azonos időszakához viszonyítva, az első négy hónapban 9,8 százalékos, az első három hónapban 11,1 százalékos áremelkedési ütemet regisztráltak a bázishoz képest.
Sültkrumpli. Csak gazdagoknak © Dripnet |
Tavaly az első öt hónapban a mezőgazdasági termelői árak 7,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, a növényi termékek árszínvonala 14,1 százalékkal emelkedett, az élő állatoké és állati termékeké nem változott.
Májusban a KSH adatai szerint 0,7 százalékkal csökkent a mezőgazdasági termékek termelői árszintje, ha 2006 májusával vetjük össze, ezen belül a növényi termékeknél 1,9 százalékos árcsökkenést, az állati termékeknél egy százalékos áremelkedést mért a KSH.
A gabonafélék termelői átlagára 2007 január-májusban 28,9 százalékkal, az ipari növényeké átlagosan 2,1 százalékkal nőtt a 2006. január-májusihoz képest. (Májusban a gabonafélék termelői átlagára 24,3 százalékkal volt magasabb a bázisadatnál.)
A zöldségfélék ára 9,0 százalékkal csökkent az év első öt hónapjában az előző év azonos időszakához mérten. Májusban drasztikus árcsökkenést (39,6 százalék) mért a KSH, ez az idényjellegű zöldségeknek a tavalyinál korábbi betakarításából adódott.
A gyümölcsfélék árszínvonala 11,1 százalékkal növekedett 2006 első öt hónapjához viszonyítva, májusban viszont a tavalyi év azonos időszakához képest 3,7 százalékkal mérséklődött az árszínvonal. A gyümölcsök között májusban a szamóca a legjelentősebb termék, ennek felvásárlási ára 5,9 százalékkal, termelői piaci ára 26,7 százalékkal csökkent 2006. májushoz mérten.
A burgonya termelői ára január-májusban a tavalyi év azonos időszakához mérten 66,5 százalékkal drágult, egy hónap alatt, 2007. májusban az előző év májusához képest 50,6 százalékkal emelkedett.
A vágóállatok termelői árai 2007. január-májusban 2,1 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint 2006 azonos időszakában. A vágóbaromfi ára nőtt (10,4 százalékkal), a vágósertésé csökkent (10,2 százalékkal).
Az állati termékek ára 6,9 százalékkal emelkedett, ezen belül a tej termelői ára 5,9 százalékkal, az étkezési tyúktojásé 13,2 százalékkal nőtt 2006. első öt hónapjához viszonyítva.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.