Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A záhonyi gazdasági övezet tranzitszerepét felértékelik az orosz és kínai áruszállítási lehetőségek, amelyek jelentős logisztikai befektetéseket eredményezhetnek a több mint 30 milliárd forint értékű fejlesztés alatt lévő 940 négyzetkilométeres felső-szabolcsi térség számára – hangzott el a körzet gazdasági szerepéről rendezett konferencián Nyíregyházán hétfőn.
Gilyán György, moszkvai magyar nagykövet elmondta: Oroszország Magyarország nyolcadik legnagyobb kereskedelmi partnerévé vált az utóbbi években, évente 40-50 százalékkal növekedett a két ország közötti áruforgalom, amely tavaly már elérte a 14 milliárd amerikai dollár értéket. A diplomata szerint még a mostani válságos időszakban is adódik export-fejlesztési lehetőség a magyar cégek előtt, különösen a fogyasztási termékek piacán.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Időre kell a vécét sikálni, elképzelni nem tudtam, hogy van ilyen – mondta a HVG podcastjában Pukli István egykori gimnáziumigazgató, a magyar oktatás reformjáért harcoló Tanítanék mozgalom egyik arca, aki jelenleg Dániában takarítja mások otthonát.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül.