Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Kis változással, vegyesen mozgott a keddről szerda reggelre virradó éjjelen a forint a legfontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon.
Az eurót 286,04 forinton jegyezték szerda reggel nem sokkal hét óra után a kedd esti 286,22 forintot követően. Kedd reggel még 285,87 forinton jegyezték az európai közös fizetőeszközt.
Az euró dollár árfolyama csökkent szerda reggelre, a kedd esti 1,2918 dollár után 1,2902 dolláron jegyezték szerda reggel az eurót. Az euró/dollár kurzus szerda reggel a 24 órával korábbi árfolyam környékén mozgott. A svájci frankot 236,45 forinton jegyezték a késő esti 236,59 forint és a kedd reggeli 236,28 forint után.
A dollárral szemben kissé gyengült a forint: szerda reggel 221,70 forinton jegyezték az amerikai fizetőeszköz egységét az esti 221,55 forint és a szerda reggeli 221,56 forint után. A japán jen 2,8342 forinton állt a kedd esti 2,8359 forintot és a kedd reggeli 2,8362 forintot követően.
Valamelyest gyengült szerda reggel virradóra a lengyel zloty az euróval szemben, míg a cseh korona kissé erősödött. Az eurót 4,1151 zloty-n jegyezték szerda reggel az esti 4,1141-es szintet követően. Az euró árfolyama 25,007 cseh korona volt szerda reggel hét óra után, a kedd esti 25,035 korona után.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A Fitch magasan ragadó költségvetési hiányra (2027: 5,9 százalék) és emelkedő államadósságra (2027: 76,2 százalék) számít.