Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Tavaly négyszer több vágott és finom dohányt foglaltak le itthon a NAV munkatársai, mint 2013-ban írja a hétfői Világgazdaság. A lap arról is ír, hogy 535 milliárdos forgalmuk volt tavaly a trafikoknak, és volt olyan üzlet, ahol elérte a forgalom a 600 milliót.
Míg 2013-ban 6,7 tonna volt a lefoglalt mennyiség, addig 2014-ben már 27 tonnát tett ki.
A legális forgalom a korábbi évi 12 milliárd szál cigarettáról 7,3 milliárdra csökkent tavaly, miközben vágott dohányból változatlanul ötezer tonna fogy.
A trafikok tavaly 535 milliárd forint árbevételt könyvelhettek el. A lap szerint átlagosan évi 90 millió forint forgalma lehet egy trafiknak, de a különbségek jelentősek: Sopron környékén akad 600 milliós forgalom is, míg a kis falvakban ennek csak a töredéke.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Jelentősen növelné a dohány- és nikotintermékek jövedéki adóját az Európai Bizottság, továbbá egy kalap alá vonná a hagyományos cigarettát a kevésbé káros alternatívákkal. A bevételek egy részét közvetlenül a közös költségvetésbe csatornáznák, de nem biztos, hogy a dohányzás elleni küzdelem érdekeit szolgálja az adóemelés.
A hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témái.