MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az érintettek keveslik az osztrák kormányzat által nyújtott támogatást.
Bármennyire is „bőkezű” az osztrák kormány azokkal, akiket súlyosan érintettek a lezárások 2021-ben, az érintett fodrászok úgy vélik, mégsem kapnak megfelelő támogatást és bizonytalanok a jövőt illetően – fogalmazott cikkében a Der Standard.
Az országos lezárások mintegy ezer kkv-t érintettek Ausztriában, nagyjából kétharmaduk elégedetlen a kormány támogatási rendszerével, a vállalatok ugyanis arra várnak, hogy a pénzügyi segítség gyorsabban érkezzen meg – derül ki a Napi.hu szerint a Finanzombudsteam tanácsadó cég felméréséből.
Ausztria 11,6 milliárd eurós támogatási csomagot nyújtott 2020-ban az érintett szektoroknak, jelenleg 21 millió euró kiutalása zajlik. Emellett egy újabb – 8,21 milliárd eurós – csomag kiosztását jelentették be. Sokan eközben beosztottjaik elbocsátásáról döntöttek, mások alapítványokhoz fordultak további segítségért.
Egy bécsi fodrász például arról beszélt, hogy 2021-ben a folyamatos lezárások miatt közel 70 ezer eurós forgalomkiesést szenvedett el. Bár részesült pénzügyi támogatásban,
a bér- és egyéb fixköltségek 20 ezer eurós mínuszba taszították a vállalkozását.
Az érintettek szerint a gyorsabb folyósítás mellett magasabb juttatásban és egyéb áfa- vagy adócsökkentésben is részesülniük kellene.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.