Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A tavalyi költségvetés módosítását és a zárszámadás elfogadását négy fideszes és két független képviselő akadályozza.
Csődbe kerülhet Balmazújváros, ugyanis hónapok óta késik a város működéséhez szükséges két rendelet elfogadása - számolt be az RTL Híradó.
Az összefoglaló szerint a 2022-es költségvetés módosítását és a tavalyi zárszámadás elfogadását négy fideszes és két független képviselő már hónapok óta akadályozza, emiatt pedig a város nem fér hozzá az Államkincstárnál lévő forrásaihoz.
A polgármester szerint amennyiben november 3-ig nem születik döntés, csaknem hatszáz városi dolgozó bérének kifizetése maradhat el.
Az egyik érintett képviselő a híradónak elmondta, nincs elég információjuk ahhoz, hogy szavazni tudjanak a rendeletekről, és a városnak rendelkezésére áll egy hitelkeret, amelyből ki lehetne fizetni a dolgozókat.
Ha a képviselők nem fogadják el a rendeleteket, akkor a kormányhivatal a Kúriához fordul, ezután pedig a megyei főispán alkothatja meg a hiányzó jogszabályokat az önkormányzat helyett. Hegedűs Péter polgármester ugyanakkor attól tart, hogy ez a folyamat túl sokáig húzódhat.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.