Az európai tőzsdéken is fellendülés jöhet
Indexerősödéssel indult a kereskedés szerdán az európai értékpapírpiacokon.
Indexerősödéssel indult a kereskedés szerdán az európai értékpapírpiacokon.
Eszközvásárlási programja kiterjesztésével monetáris lazítást jelentett be szerdán a japán jegybank, miután friss helyzetértékelése szerint megtorpant a szigetország gazdaságának talpra állása. A főbb ázsiai tőzsdék erősödéssel reagáltak a döntésre.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 51,65 pontos emelkedéssel, 18 926,74 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,27 század százalékkal erősödés.
Erősödtek szerdán a főbb ázsiai tőzsdék annak köszönhetően, hogy több jegybank példáját követve a japán jegybank is gazdaságösztönző célú monetáris lazító programot jelentett be - nem utolsó sorban a jen árfolyamának leszorítására.
Egyre többen vonják ki pénzüket Svájcból – írta a Die Welt cikkét szemlézve a Világgazdaság.
A jövőben jelentkező problémákat eredményezhet a nemzetgazdasági miniszter szerint a családi adókedvezmény KDNP által javasolt kiterjesztése, amelynek maradéktalan megvalósítása a jelenlegi számítások szerint mintegy 48 milliárd forintjába kerülne a költségvetésnek.
Rekordárfolyamon, 702,08 dolláron zártak kedden az Apple részvényei. Az iPhone 5-ös telefonok megjelenése miatt lépték át az Apple-részvények a 700 dollárt, miután az előrendelések már az első napon meghaladták a 2 millió készüléket.
Alig változtak a főbb árfolyamok szerda reggelre: az eurót 283,18 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben, a kedd esti 283,23 forinttal gyakorlatilag megegyező szinten. A jegyzés kedden is 283,20 forinton kezdett, napközben pedig 282,76 és 284,75 között ingadozott.
Munkahelyek megtartásáról, lassú leolvadásról vagy esetleg valódi bővülésről szólnak a 2012-es foglalkoztatási adatok? Ha az üzemi híradásokat nézzük, a kép inkább rózsaszín, mint ami a statisztikákból kiderül. A "sok kicsi sokra megy" elve a munkahelyteremtésben egyelőre nem ellensúlyozza, hogy még mindig van pár nagyobb léptékű elbocsátás.
Az unió következő hétéves költségvetési kerete lesz a leghúzósabb téma Orbán Viktor miniszterelnök és Angela Merkel német kancellár októberi találkozóján - mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár a Népszabadságnak.
Bruttó 8 forinttal csökkentette a benzin és 5 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol.
Tiszteletbeli külgazdasági tanácsosi címet alapított a nemzetgazdasági miniszter; Matolcsy György erről szóló rendelete a keddi Magyar Közlönyben jelent meg.
Bezárja oroszországi hivatalát az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatala (USAID), miután az orosz kormány úgy határozott, hogy beszünteti a hivatal működését - közölte kedden az amerikai külügyminisztérium.
A válság miatt jelentősen csökkent a külföldi működő tőke (FDI) beáramlása a kelet- és közép-európai országokba, s Hunya Gábor, a Bécsi Nemzetközi Gazdaság-Összehasonlító Intézet (WIIW) kutatója szerint a következő években sem várható gyors növekedés.
Megkezdte befektetési tevékenységét az arab világban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Erősödött kedd estére a forint a legfontosabb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon.
Meghaladta a 100 ezer milliárd eurós határt a háztartások globális pénzügyi vagyona 2011-ben. A magyar háztartások vagyonosodása elszakadt a térségi trendtől - áll a német Allianz jelentésében.
Kedden is gyengültek a nyugat-európai tőzsdeindexek. A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója előzetes adat szerint 0,20 százalékos napi csökkenéssel 1114,39 ponton zárt. Folytatódott a lejtmenet a piacokon, miután az európai gyűjtőmutató múlt pénteken 14 havi csúcsra erősödött, ami profitkivételre intette a befektetőket.
A válság hatására jelentősen lecsökkent a külföldi működőtőke (FDI) beáramlása a kelet-európai országokba, és az elkövetkezendő években sem lehet azzal számolni, hogy az újra jelentősen nőni fog. A külföldi vállalatokkal ugyanakkor jóban kell lenni, mivel az FDI növekedése hatással van egy ország GDP-jére is.
Pleschinger Gyula gazdasági államtitkár szerint a kormány valószínűleg ront az idei növekedési előrejelzésén.